HI-TEC i wyścigi motocyklowe

15 maj 2008

HI-TEC, producent obuwia oraz odzieży sportowej i turystycznej podpisał umowę o sponsorską z teamem motocyklowym Ready2Race. W ramach rocznej współpracy team otrzymał wsparcie finansowe i sprzętowe: odzież sportową do codziennego użytku. Nowy zespół Ready2Race zadebiutuje podczas pierwszej rundy wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski w Poznaniu w dniach 16-18 maja.

Ready2Race tworzą: Michał Bożałek – R6CUP (Puchar Yamaha), Łukasz Sacha – Klasa Rookie600, Daniel Kuchnia – Superstock, Arek Michalski – GSXR1000, Mirosław Machij – GSXR 600 oraz Radosław Skalmierski – GSXR 600.

- Wszyscy jesteśmy doświadczonymi zawodnikami – ścigamy się od lat w różnych klasach na polskich i zagranicznych torach. – mówi Arkadiusz Michalski, jeden z zawodników i szef zespołu - Nasz team wywodzi się z Wyścigowej Sekcji Motocyklowej Chełmiec, gdzie szlifowaliśmy swoje umiejętności, a czasem także i motocykle :).

Zespół przystępuje do sezonu z ambitnymi planami. Oprócz zaciekłej walki w wyścigach Mistrzostw Polski, chce pojawić się na kilku innych imprezach związanych z wyścigami motocyklowymi – łącznie 36 startów. W ramach współpracy z sekcją SuperMoto Automobilklubu Polskiego – BDSM (Bardzo Dobre SuperMoto) dwóch zawodników teamu – Michał Bożałek i Łukasz Sacha - wystartuje w kilku rundach wyścigów SuperMoto (tych niekolidujących z wyścigami drogowymi). Arek Michalski, Łukasz Sacha i Michał Bożałek wystartują również w 1 wyścigu Motocross w klasie Open jako VIP- goście na nowo powstałym torze w Nowodworzu koło Tarnowa. Daniel Kuchnia wystąpi w czeskim wyścigu ulicznym „300 zataćiek” (Trzysta Zakrętów).

Wszyscy zawodnicy teamu pracują zawodowo, a udział w wyścigach jest ich pasją, którą realizują „po godzinach”.

- Wartości, które wspiera marka Hi-Tec to wytrwałość, dążenie do celu oraz umiejętność łączenia codziennej pracy ze sportowym hobby. – mówi Jarosław Gewinner z Martes Sport, importera marki Hi-Tec w Polsce – Wszystkie te cechy spełniają zawodnicy-amatorzy z teamu Ready2Race. Doceniamy to, że poświęcają na swoją pasję sporo czasu i robią to, co ich „kręci” – dodaje Gewinner.