Raz na motorze, raz pod motorem.

20 maj 2008

Raz na motorze, raz pod motorem.

Zawodnicy temu Ready2Race rozpoczęli sezon startowy 2008.

Weekend 16-18 maja był inauguracją sezonu motocyklowego w Polsce. Na Torze Poznań odbyła się I runda motocyklowych Mistrzostw Polski oraz cykl pucharów firmowych.

Był to również debiut teamu Ready2Racem startującego w składzie: Daniel Kuchnia z Krapkowic w woj. Opolskim – Superstock 600, Arek Michalski z Tarnowa – GSXR1000, Mirosław Machij z Wołowa i Radosław Skalmierski z Krakowa – GSXR 600, Michał Bożałek oraz Łukasz Sacha, obaj z Warszawy – Klasa Rookie600.

W klasie SUPERSTOCK 600 odbyły się dwa wyścigi. Daniel Kuchnia rywalizujący o Mistrzostwo Polski podczas pierwszego, sobotniego wyścigu zajął 11 miejsce. Podczas niedzielnego startu było już dużo lepiej. Do 8 okrążenia utrzymywał wywalczoną w eliminacji 4 pozycję, jednak do mety dojechał ostatecznie na 7. pozycji. W klasyfikacji generalnej zajmuje 11 miejsce z 14 punktami na koncie. Liderem, z 50 pkt. jest zwycięzca obu wyścigów, Andrzej Chmielewski (OtoMoto RT).

O pechu może mówić Radek Skalmierski, zeszłoroczny numer 2 Pucharu SUZUKI GSXR do 600. W eliminacjach „wykręcił” drugi czas i do wyścigu przymierzał się z pierwszej linii. W trakcie okrążenia rozgrzewkowego przed startem, uszkodzeniu uległ amortyzator skrętu, co spowodowało rezygnację z dalszej rywalizacji. W tym samym wyścigu 14. miejsce zajął Mirosław Machij, a w klasie pow. 600 Arkadiusz Michalski był 13.

Bratobójczą walkę stoczyli zawodnicy z Warszawy. Michał Bożałek i Łukasz Sacha, startujący w klasie ROOKIE 600 zderzyli się ze sobą na najszybszym zakręcie toru podczas pierwszego okrążenia. Dla obu wyścig zakończył się w szpitalu.

Pierwszy weekend nie spełnił naszych oczekiwań i aspiracji. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i że Łukasz i Michał będą mogli szybko wrócić do wyścigów. – mówi Arek Michalski, zawodnik i szef teamu. - Od II rundy w barwach zespołu wystąpi nowy zawodnik – Marcin Adamczewski, który wystartuje, razem z Danielem Kuchnią,  w klasie Superbike.

Sponsorami Ready2Race są: Hi-Tec, Rafineria Jedlicze, Mokate, E-monety, Rider, Gmina Wołów.

II runda Mistrzostw Polski już 29.05-01.06.2008 .