Ready2Race - dwa pudła w weekend

02 czerwiec 2008

Ready2Race - dwa pudła w weekend

Dwa razy podium Radka Skalmierskiego, upadki Mirosława Machija i Daniela Kuchni oraz miejsca w środku stawki Arkadiusza Michalskiego i Marcina Adamczewskiego - to bilans teamu Ready2Race po ostatnim weekendzie na Torze Poznań.

31 maja - 1 czerwca to były gorące dni dla zawodników Ready2Race nie tylko przez temperaturę zbliżającą się do 30 stopni. W pucharze SUZUKI GSXR 600 odbyły się dwa wyścigi. Radek Skalmierski "odkuł" się po pechowej I rundzie, kiedy z powodu awarii motocykla nie wystartował. Tym razem w obydwóch wyścigach zajął 2. miejsca, co dało mu łącznie 40 pkt. i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Po pierwszej rundzie nie mogłem doczekać się kolejnych wyścigów, choć bałem się, że pech będzie mnie dalej prześladował. - mówił po zejściu z podium Radek Skalmierski. - Jednak pobiłem swój rekord najlepszego okrążenia na 1.44.538 min. i podgoniłem trochę chłopaków w generalce, co znaczy, że pecha nie było i zapowiada się niezła rywalizacja w kolejnych rundach

Startujący w tym samym pucharze Mirosław Machij w sobotnim wyścigu zaliczył upadek, a w niedzielę był 13. W klasyfikacji generalnej zajmuje 16 pozycję. Stawce przewodzi Arkadiusza Śliwa z 60 pkt. (Loctite Ceresit)

W pucharze SUZUKI GSXR powyżej 600 również odbyły się 2 wyścigi. Startujący tu Arkadiusz Michalski z wyścigu na wyścig poprawia swoje czasy, ale robią to również przeciwnicy. Zarówno w I rundzie, jak i wyścigach II i III rundy zajął ulubione już chyba, 13 miejsce.

W rywalizacji o Mistrzostwo Polski w klasie SUPERSTOCK 600 Daniel Kuchnia do 8. okrążenia utrzymywał równe tempo i nadzieję na dowiezienie dobrego 6. miejsca. Upadek, spowodowały nieukończenie wyścigu i spadek na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem, z kompletem zwycięstw i 75 pkt. jest Andrzej Chmielewski (OtoMoto RT).

W klasie SUPERBIKE odbyły się dwa wyścigi. Marcin Adamczewski, który dołączył do teamu po I rundzie, przyjechał na 11 i 10 miejscu, co daje mu 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kompletem zwycięstw prowadzi tu Paweł Szkopek (Dialog Telekom).

Z powodu kontuzji nie startowali dwaj zawodnicy Ready2Race. Michał Bożałek i Łukasz Sacha, startujący w klasie ROOKIE 600 zderzyli się ze sobą podczas I rundy 18 maja. 

Skład teamu Ready2Race: Daniel Kuchnia z Krapkowic w woj. Opolskim - Superstock 600, Arek Michalski z Tarnowa - GSXR1000, Mirosław Machij z Wołowa i Radosław Skalmierski z Krakowa - GSXR 600, Michał Bożałek, Łukasz Sacha, obaj z Warszawy - Klasa Rookie600 oraz Marcin Adamczewski z Wrocławia - Superbike.

Sponsorzy: Hi-Tec, Rafineria Jedlicze, Mokate, E-monety, Rider, Gmina Wołów.

Kolejny wyścig w ramach Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędzie w ramach Alpe Adria Cup, zawodów z cyklu Puchar Europy, 28-29 czerwca w czeskim BRNIE.