Pierwsze zwycięstwo i dwa dni na podium Radka Skalmierskiego z teamu Ready2Race.

15 lipiec 2008

Pierwsze zwycięstwo i dwa dni na podium Radka Skalmierskiego z teamu Ready2Race.

12 – 13 lipca podczas zmiennej pogody na asfaltowym torze w Poznaniu odbyły się IV i V runda wyścigów motocyklowych w ramach Mistrzostw Polski. W pucharze SUZUKI GSXR 600 Radek Skalmierski z teamu Ready2Race w pierwszym dniu zawodów stanął na najwyższym podium, a w drugim wyścigu zajął 2 miejsce.

Przed ostatnim wyścigiem w tym sezonie ma jeszcze teoretyczną szansę na wygraną w klasyfikacji generalnej. Z dorobkiem 85 pkt. zajmuje 3 miejsce. Do lidera, Mariusza Kondratowicza, brakuje mu 17 pkt., a do drugiego miejsca tylko 7 pkt.  Skalmierski nie punktował w I rundzie po pechowej usterce motocykla. W kolejnych rundach 3 razy stawał na drugim, a raz na najwyższym podium.

- Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie udało mi się już wygrać, choć najwięcej emocji przyniosła V runda, w której też mogłem być pierwszy. Szkoda, bo pechowo opóźniłem start, przez co spadłem na odległe miejsce, ale odrobiłem straty i od 6 okrążenia uwierzyłem, że będę wysoko. Po takich emocjach 2 miejsce cieszy prawie tak samo jak 1 – powiedział po zejściu z podium Radek Skalmierski.

Niestety pozostali zawodnicy z Ready2Race na swoje „pięć minut” muszą jeszcze poczekać. Arek Michalski w klasie SUZUKI GSXR 1000 i Mirek Machij w klasie SUZUKI GSXR 600 ukończyli swoje wyścigi na dalszych pozycjach.

W rywalizacji o Mistrzostwo Polski w swoich klasach nie liczą się już Daniel Kuchnia i Marcin Adamczewski. Obaj poczuli twardość asfaltu podczas upadku i nie ukończyli wyścigu. Z powodu kontuzji podczas I rundy nie startowali też dwaj inni zawodnicy Ready2Race - Michał Bożałek i Łukasz Sacha.

Sponsorzy Ready2Race: Hi-Tec, Rafineria Nafty Jedlicze, Mokate, E-monety, Rider, Gmina Wołów.

Kolejny wyścig w ramach Motocyklowych Mistrzostw Polski już za dwa tygodnie w Czeskim-Moście. Ostatnia runda w ramach Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharów markowych odbędzie się 9-10 sierpnia w Poznaniu.