HI-TEC na podium

14 sierpień 2008

HI-TEC na podium

10 sierpnia zakończyły się Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski, Puchar PZM oraz Puchary Markowe. Ze wszystkich sześciu rozegranych rund, ta była zdecydowanie najbardziej emocjonująca. Praktycznie we wszystkich klasach zawodnicy do ostatniego wyścigu walczyli o miejsca na podium i w klasyfikacji rocznej.

W pucharze SUZUKI GSX-R 600 Radek Skalmierski z teamu Ready2Race, sponsorowanego przez Hi-Tec, wygrał wyścig i jednocześnie uzyskał najszybszy czas (z ostatnich dwóch lat) jednego okrążenia pokonując je w czasie 1 minuty i 41 sekund.

Wygrana w ostatnim wyścigu zapewniła Skalmierskiemu awans w klasyfikacji generalnej z 3 na 2 miejsce z dorobkiem 110 punktów. Pierwszą pozycję utrzymał lider Mariusz Kondratowicz.

- Wygląda na to, że „dwójka” w nazwie naszego teamu Ready2 Race okazała się dla mnie szczęśliwa. Szkoda, że w pierwszej rundzie nie punktowałem z powodu pechowej usterki motocykla. Jeszcze jeden wyścig i mógłbym być pierwszy w generalnej klasyfikacji… – mówił po wyścigu z uśmiechem Radek Skalmierski.

W pucharze SUZUKI do 600, Mirosław Machij zajął ostatecznie 19. miejsce, a Arkadiusz Michalski w klasie powyżej 600 miejsce 13.

Daniel Kuchnia startujący w klasie SUPERSTOCK 600 uplasował się na 23 pozycji.

Inny zawodnik z teamu Marcin Adamczewski został z kolei uhonorowany nagrodą najlepszego nowicjusza roku w klasie SUPERBIKE.

Michał Bożałek i Łukasza Sacha ulegli wypadkowi podczas pierwszej rundy w klasie ROOKI 600 i odniesione kontuzje nie pozwoliły im startować w późniejszych wyścigach.

Ready2Race tworzą: Michał Bożałek , Łukasz Sacha – obaj klasa Rookie600, Daniel Kuchnia – Superstock, Arek Michalski – GSXR1000, Mirosław Machij, Radosław Skalmierski  – obaj GSXR 600, Marcin Adamczewski - Superbike

Sponsorzy Ready2Race: HI-TEC, Rafineria Nafty Jedlicze, Mokate, E-monety.pl, Rider, Gmina Wołów.