HI-TEC i barwy jesieni

10 październik 2008

Październik to dobry miesiąc na wypady za miasto. Choć nie mamy już dużych nadziei na ciepło, to jest nam niezwykle miło kiedy pogoda robi słoneczną niespodziankę.

Kolory jesieni to przeżycie sezonowe i warto go nie przeoczyć, nawet na krótko wyjeżdżając za miasto. Jesienna aura może dać się jednak nieźle we znaki. Żeby później nie wspominać kolorów jesieni z łóżka, warto zadbać o okrycie wierzchnie.

- Podstawą są oczywiście buty - wygodne z wodoodporną wysoką cholewką i odpowiednią podeszwą chroniącą stopę przed urazami i poślizgiem, zwłaszcza podczas powrotu ze szlaku, np. schodzenia po skalno-ziemnym terenie. Oprócz butów należy też zadbać o odpowiednią odzież, która ma pomagać ciału oddychać, utrzymywać ciepło i chronić przed deszczem i wiatrem, a do plecaka proszę zapakować latarkę z zapasowymi bateriami i termos z ciepła herbatą - tłumaczy Krzysztof Wielicki.

Na jesienne eskapady HI-TEC poleca buty z zakrytą kostką MULTITIERRA ULTRA MID spodnie z wypinanymi nogawkami i systemem kieszeni, kurtki typu SOFTSHELL i WINDBLOCK i bluzy MICROFLEECE oraz uniwersalne plecaki.

Kurtki HI-TEC - Helen, Korman, William - mają najważniejsze cechy dobrej kurtki: wiatro- i wodoodporność. Są wystarczające do uprawiania turystyki nie ekstremalnej, a dzięki odpinanemu kapturowi dobrze sprawdzają się w mieście. Przy zwiększonym wysiłku membrana i wentylacja pod pachami ułatwiają szybkie odprowadzanie wilgoci.