Hi-Tec na Krakowskim Festiwalu Górskim

05 grudzień 2008

W dniach 5-7 grudnia 2008 r. odbędzie się VI edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat - wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, film, pokazy multimedialne, dyskusje, zawody sportowe, muzyka etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki
z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival. Specjalny wieczór poświęcony zostanie również wybitnym, wielokrotnie nagradzanym na światowych festiwalach, angielskim filmom wspinaczkowym z Psyche, On Sight Alastaira Lee oraz Committed Dave'a Browna i Paula Diffley'a na czele! Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2008. Po raz kolejny w konkursie polskiego filmu zobaczymy kilkanaście najlepszych obrazów o tematyce górskiej polskiego autorstwa.
   
Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. Ciekawie zapowiadają się dwie dyskusję poświęcone ochronie przyrody. W tym roku również nie zabraknie interaktywnych kursów lawinowych oraz paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach.

Hi-Tec jest sponsorem Festiwalu.

Więcej informacji na stronie www.kfg.pl