Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację z Hi-Tec

06 listopad 2009

Już w sobotę 7 listopada w Korbielowie (masyw Pilska i Romanki) rozpoczną się dwudniowe zawody, które gromadzą zarówno miłośników sportu jak i turystyki. Hi-Tec objął funkcję sponsora imprezy oraz drużyny HI-TEC ABSTRACTIVE TEAM.

 

Zawodnicy, korzystając z mapy turystycznej mają za zadanie dotrzeć do wyznaczonych w trudnym górskim terenie punktów kontrolnych. W zależności od wieku i powiązanej z tym kategorii, na uczestników zawodów czekają trasy o długości od 20 do nawet 45 kilometrów. 


Organizatorem sobotnio-niedzielnej imprezy jest TST „Compass”. Centrum zawodów mieści się w Schronisku Turystycznym „Hala Miziowa” (biuro zawodów, zakwaterowanie i wyżywienie, start i meta).

Bieg na orientację (z ang. orienteering) jest olimpijską dyscypliną sportową. Pierwsze zawody odbyły się w Skandynawii już w pod koniec XIX wieku. Od tej pory orienteering zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników aktywnego spędzania czasu na całym świecie. W Polsce bieg na orientację uprawia się od lat 60-tych ubiegłego wieku. 

Relacja z zawodów oraz ciekawostki związane z biegiem na orientację ukażą się już wkrótce na stronach Hi-Tec. Serdecznie zapraszamy, a wszystkim zawodnikom życzymy niezapomnianych przeżyć.