Squash zawładnie Krakowem

12 luty 2010

Squash zawładnie Krakowem

Pierwszy w Polsce Festiwal Squasha, zawodniczki z różnych stron świata oraz wiele imprez towarzyszących – to wszystko czeka na miłośników sportu od 17 do 20 lutego 2010 roku. Marka Hi-Tec jest sponsorem wydarzenia. Nie może to nikogo dziwić,  gdyż jednym z punktów zwrotnych w jej historii był przełomowy projekt obuwia właśnie do squasha. Dodatkowo Hi-Tec wspiera czterokrotnego mistrza świata w tej dyscyplinie Amra Shabana.Nareszcie w Polsce

Squash staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Miliony ludzi na całym świecie oddają się tej atrakcyjnej pasji. Tak jest również w Polsce, a takie imprezy jak Festiwal Squasha umacniają jej popularność. Warto podkreślić, że zawody odbędą się w nowym klubie Squash4You, w którym mieszkańcy Krakowa i okolic mogą trenować w naprawdę profesjonalnych warunkach. 

Festiwal

Rozpocznie się 17 lutego. W jego skład wejdzie cały szereg imprez związanych ze squashem – zdamskim turniejem WISPA w roli głównej. Co ważne, turniej został włączony do harmonogramu WISPA TOUR jako Tour 4, w którym pula nagród wynosi 4 tyś. dolarów. W krakowskiej imprezie zapowiedziały swój udział zawodniczki z pierwszej światowej setki (m.in. Victoria Lust, Dipika Pallikal). Nie zabraknie także polskich reprezentantek. 

Szumna nazwa festiwalu zobowiązuje. Dlatego oprócz turnieju WISPA w Krakowie odbędzie się takżeogólnopolski turniej Polskiej Federacji Squasha kat. A+, na którym zaprezentuje się polska czołówka. Zmaganiom sportowców towarzyszyć będzie także seminarium squashowe, czyli meeting dla inwestorów.

O co chodzi w samym squashu?

Najogólniej rzecz ujmując squash polega na odbijaniu piłki od ściany w taki sposób, aby przeciwnik miał jak najwięcej trudności z kolejnym odbiciem. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że musi on trafić piłką w określone pole. Gra odbywa się w specjalnej sali o długości 9750 mm i szerokości 6400 mm.

Więcej szczegółowych informacji o squashu (historia, zasady, ciekawostki, wywiady) przeczytasz już wkrótce na stronie Hi-Tec.