Motocykliści-podróżnicy ze sztandarem Hi-Tec

12 marzec 2010

Motocykliści-podróżnicy ze sztandarem Hi-Tec

Przez najbliższe pięć miesięcy Hi-Tec ma przyjemność wspierać młodych, rządnych przygód motocyklistów z grupy Royaliści. Już dziś wyruszają oni w trasę, mając w planach odwiedzić m.in. Indie, Arabię Saudyjską, Jordanię, Syrię i Turcję. Zapraszamy do zapoznania się z planami naszych bohaterów! Oddajemy głos Royalistom:

Cel wyprawy

a. Zdobycie/przejechanie najwyżej położonej drogi na świecie.
b. Pokonanie 12 tys. km z Indii do Polski przez Pakistan, Iran, Armenię, Gruzję, Turcję, Bułgarię, Rumunię, Węgry oraz Słowację i zapoznanie się z problematyką, żyjących tam ludzi.
c. Dzielenie się doświadczeniami z podróży z innymi.
d. Zrealizowanie reportażu telewizyjnego dokumentującego wyprawę.
e. Wykorzystanie doświadczeń w przyszłych wyprawach i dążeniach.

O uczestnikach

Grzegorz Ogonowski - lat 24

Student socjologii V roku. Uwielbia poznawać nowych ludzi i nowe kultury. Podróże są dla niego formą osobistego rozwoju. Jego liczne wyjazdy ukształtowały go jako kosmopolitę. Dziś chciałby oddać innym choć namiastkę tego, co zyskał poznając świat. Jako doświadczony royalista, który odwiedził już wschodnie szlaki, będzie jednym z przewodników grupy.

Karol Modrzyński – lat 23

W 2008 roku wraz z Grzegorzem przebył trasę z Indii do Polski. Karol jest miłośnikiem sportów ekstremalnych. W tym celu podróżował w różne zakamarki świata. Wspólnie z Grzegorzem bedzie przewodnikiem grupy.

Aleksandra Teres – lat 25

Operator filmowy, zajmuje się przede wszystkim realizacją filmów dokumentalnych i reportaży. Podczas wyprawy będzie prowadziła centrum dowodzenia - kilkutonowe auto terenowe, z całą podróżną bazą.

Michał Rytel – lat 25

Operator filmowy, student V roku Wydziału Radia i Telewizji, Uniwersytetu Śląskiego. Michał jest laureatem kilku nagród filmowych m. in. „Doliny Kreatywnej” konkursu Telewizji Polskiej S.A. za film Malwina i Filip, czy Konkursu Filmów Reklamowych Kodaka. Stypendysta Centrum Stosunków Międzynarodowych i Fundacji "Dam radę"

Bartek Świderski – lat 27

Student Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Podobnie jak inni filmowi uczestnicy wyprawy Bartek chciałby aby nie tylko jego filmy, ale i działania zwróciły uwagę innych na problemy mieszkańców Azji i bliskiego wschodu. Podczas wyprawy, ma nadzieje zrealizować materiał filmowy, który przybliży nam wszystkim koloryt i losy mieszkańców Azji i Bliskiego Wschodu.

Jakub Grzesiak – lat 23

Podróżnik i fotograf, będąc jeszcze licealistą objechał całą Europę autostopem. Nieco później zwiedził północną Afrykę i Bałkan  y. Kuba jest doświadczonym podróżnikiem i motocyklistą. Jest również studentem V-go roku Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. 
 
Grzegorz Kusiorski – lat 24

Student Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest członkiem Studenckiej Agencji Fotograficznej Jamnik. Z Indii zamierza powrócić z materiałem na obszerny fotoreportaż, który pozwoli innym zrozumieć i docenić piękno odwiedzanych miejsc.

Filip Pietrzak – lat 23

Medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski w żeglarstwie w klasie Omega Sport. Niedawno powrócił z Tajlandii, gdzie pracował jako wolontariusz. Podobnie jak reszta  uczestników wyprawy, interesuje się kulturą świata, który zwiedzałby najchętniej na motorze.

Royal Enfield

Równie ważnym uczestnikiem wyprawy jest prawdziwa legenda motoryzacji – motocykl Royal Enfield, produkowany obecnie tylko w Indiach, według nieznacznie zmodyfikowanego brytyjskiego projektu z lat 50 tych. Każdy z uczestników wyprawy podróżować będzie unikatowym egzemplarzem, wśród nich będą zarówno najnowsze modele jak i odrestaurowane motocykle zabytkowe.

 O punktach które odwiedzą uczestnicy

Wyprawa została podzielona na dwa duże etapy. Pierwszy to dwumiesięczny pobyt w Indiach, poznawanie kultury i mieszkańców tego fascynującego kraju. Skupimy się na północnej części Indii - Ladakh. W tej części przejedziemy najwyżej położoną drogą samochodową na świecie “Khardung-la”. Uprzednio jednak w Manali, miejscowości w stanie Himachal Pradesh, w dystrykcie Kullu, kupimy i przygotujemy, do tej ekstremalnej wyprawy, motory legendarnej, brytyjskiej firmy Royal Enfield.

Po przebyciu drogi przez Himalaje, skierujemy się w stronę granicy z Pakistanem.

Druga część to przeprawa przez 9 krajów Bliskiego Wschodu i Bałkan do Polski. Planowany czas podróży powrotnej to 3 miesiące, podczas których nie będziemy tylko jechać przed siebie ale również eksplorować kraje na naszej drodze, a są to:

  1. Pakistan
  2. Iran
  3. Armenia
  4. Gruzja
  5. Turcja
  6. Bułgaria
  7. Rumunia
  8. Węgry
  9. Słowacja

Życzymy jak najwięcej wrażeń i szerokiej drogi! Na stronach Hi-Tec będziemy regularnie informować o tym, co dzieje się w trasie Royalistów!

Zapraszamy również na blog wyprawy royalisci.pl .