Kolejne medale bielskich karateków

11 czerwiec 2010

Kolejne medale bielskich karateków

Bielski Klub Karate Kyokushin to jeden z najlepszych klubów w Polsce, co potwierdzają jego zawodnicy udanymi startami na zawodach. Bielscy karatecy po raz kolejny występ na zawodach rangi mistrzowskiej okrasili medalami. Tym razem na Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy. Firma Hi-tec  raz jeszcze może być dumna z osiągnięć zawodników klubu, który sponsoruje – jak widać ze sporymi sukcesami.


Zawody odbyły się 6 czerwca w Wiedniu, wzięło w nich udział ponad 400 zawodników z 16 krajów.  Wśród nich aż 9 osób reprezentowało Bielski Klub Karate Kyokushin: Emil Słaboń, Kamil Dubiel, Mateusz Kania, Dawid Andrzejewski, Barbara Jarco, Marta Baj, Alex Dubiel, Kamil Kondysiak i Krzysztof Górecki. 
Na najwyższym stopniu podium w kategorii Kata stanęli: Emil Słaboń i Kamil Kondysiak, natomiast na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Marta Baj. Dodatkowo dwóch kolejnych zawodników zajęło punktowane miejsca: Krzysztof Górecki uplasował się na 4 miejscu, a Kamil Dubiel został sklasyfikowany na miejscu 7.


Sensei Sławomir Dubiel, na co dzień trenuje zawodników bielskiego klubu i na pewno może być zadowolony z występu swoich podopiecznych: – Oczywiście jestem bardzo zadowolony, wyniki, które osiągnęliśmy to dla naszego klubu spory sukces. Mistrzostwa Austrii były ostatnią imprezą w tym sezonie, więc można powiedzieć, że ten występ to było udane jego zakończenie. W tych zawodach startowaliśmy po raz drugi i po raz drugi zwyciężył Kamil Kondysiak, który był najlepszy w kategorii do lat 10. Dodatkowo zwycięstwo Emila Słabonia wśród seniorów to przepustka do Mistrzostw Europy, które jesienią odbędą się w Polsce. Następna impreza, na której startować będą zawodnicy naszego klubu to Międzynarodowe Mistrzostwa obu Ameryk, które odbędą się w połowie września w Nowym Jorku.


Karatekom bielskiego klubu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.