Ekstremalnie w górach z Hi-Tec

24 listopad 2010

Ekstremalnie w górach z Hi-Tec

W świetnej pogodowej aurze, w gronie dużej grupy napieraczy z Polski i zagranicy odbyły się w dniach 12-14 listopada w Ujsołach-Soblówce IX Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację. Z dumą odnotowujemy obecność na imprezie marki Hi-Tec jako głównego sponsora zawodów. 


Organizatorzy mówią jednym głosem: impreza udała się w 100 procentach. Dopisali przede wszystkim zawodnicy, którzy na linii startu pojawili się imponującej liczbie 205 osób. Wystartowało aż 101 zespołów. Ciekawostką niech będzie fakt, że na zawodach wystąpił także weteran – Jan Gracjasz z Krakowa, który bierze udział w GEZnO od 9 lat.


 Przez dwa dni miłośnicy ekstremalnych górskich spacerów szukali punktów kontrolnych, pokonywali błotniste wzniesienia oraz gęste krzaki, byle tylko pojawić się na mecie jako pierwsi.  Nie bez znaczenia była także pogoda, która choć rano postraszyła delikatnym deszczem, szybko pokazała swą słoneczną stronę. - Cieszę się, że przyjechali do nas zawodnicy z wszystkich stron Polski, a także nasi sąsiedzi z Czech i Słowacji. Nie odstraszył ich nawet niedźwiedź, który kilka dni przed zawodami pojawił się w Soblówce. Warto także wspomnieć, że gospodarze miejsca – gmina oraz schronisko było bardzo przychylne naszej inicjatywie – opowiada Monika Krukowska z firmy Compass, która była organizatorem zawodów.


Przed nami wielki jubileusz


Organizatorzy i sponsorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną, dziesiątą jubileuszową edycję Górskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację. To będzie bardzo renomowane wydarzenie, dlatego wszyscy zawodnicy już teraz powinni myśleć o przygotowaniach, by walczyć o pierwsze miejsce i główne nagrody. Jak zapewniają tajemniczo organizatorzy, jubileuszowych atrakcji z pewnością nie zabraknie.


Zobaczcie, jak to wyglądało


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii z zawodów. W imieniu organizatorów  informujemy także o przygotowywanych imprezach organizowanych przez Compass: wyścigu na rakietach śnieżnych oraz rajdzie przygodowym. Szczegółowe informacje pojawią się z pewnością na naszej stronie.


Zobacz relację filmową z IX GEZnO>>


Zobacz oficjalne wyniki>>


(zdjęcia: archiwum Compass)