Wielka Impreza – podsumowanie ligi squasha i turniej towarzyski

27 luty 2011

26 lutego w bielskim klubie Modelarnia odbyła się „Wielka Impreza” czyli turniej towarzyski squasha oraz podsumowanie Hi-Tec Ligi Squasha za sezon 2010. Już od dłuższego czasu Hi-Tec uczestniczy w rozgrywkach squasha w naszym regionie, między innymi jako sponsor ligi. Tak było i tym razem. Firma Hi-Tec była fundatorem nagród w turnieju (m.in. sprzęt sportowy, bony zakupowe oraz koszulki turniejowe) oraz nagrody dodatkowej (buty do squasha firmy Hi-Tec), która rozlosowana została wśród wszystkich uczestników.

Cała impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie, punktualnie o godzinie 14, kiedy to rozegrane zostały pierwsze mecze (do dwóch wygranych setów).Turniej towarzyski rozgrywany był w dwóch kategoriach: open (startowali panowie i panie, łącznie 32 osoby) oraz turniej damski  (w szranki stanęło 11 pań). Cztery godziny później na korcie do squasha w klubie Modelarnia pojawili się najlepsi zawodnicy, którzy rywalizowali na najwyższym szczeblu – rozegrano wtedy półfinały i finał. Turniej zgromadził sporą widownię, która mogła podziwiać wiele wspaniałych spotkań i bardzo żywiołowo dopingowała zawodników. W kategorii open zwyciężył Marcin Rajzer, który w finałowym pojedynku okazał się lepszy od Macieja Kondziołki. Wśród kobiet zwycięstwo przypadło Lucynie Kręcichwost, która w finale wygrała z Mariettą Dochód. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

Około godziny 20 odbyła się kolejna część imprezy czyli dekoracja najlepszych zawodników turnieju towarzyskiego, a także podsumowanie rozgrywek zeszłorocznej Ligi Squasha. Hi-Tec Liga Squasha rozgrywana była przez cały kalendarzowy rok 2010, pierwsze zmagania odbyły się w styczniu, a ostatnie w grudniu. W zeszłorocznej Lidze brało udział 60 zawodników o różnym stopniu zaawansowania gry w squasha, dlatego Liga podzielona była na kilka kategorii uzależnionych od umiejętności uczestników. Także w tym przypadku nastąpiła dekoracja najlepszych zawodników i wręczenie nagród.

Ostatnim punktem programu – prawdopodobnie także najbardziej przyjemnym – był bankiet, na którym wszyscy zawodnicy mogli zrelaksować się i smakować specjały restauracji Nad Wodospadem oraz Miedziana. Pokazane zostały także slajdy dokumentujące historię klubu. O wrażenia artystyczne zadbał duet jazzowy.