Kolejny świetny występ Magdy Konior

31 marzec 2011

Kolejny świetny występ Magdy Konior

Podczas występu w VIII Ogólnopolskich Zawodach Integracyjnych w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w dniach 18-19 marca w Żywcu, zawodniczka z Bielska-Białej w swojej kategorii wagowej (do 60 kg) w wyciskaniu sztangi leżąc zajęła drugie miejsce, uzyskując w swojej najlepszej próbie wynik 87,5 kg.Zawody w Żywcu były rozgrywane w formule open – brali w nich udział zawodnicy pełnosprawni i niepełnosprawni. Ich wyniki nie były jednak zaliczane do kwalifikacji olimpijskich, które są nadrzędnym celem Magdy Konior w najbliższym czasie. Najbliższa okazja do osiągnięcia minimum uprawniającego do startu na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku będzie już na przełomie kwietnia i maja na międzynarodowych zawodach w Banovcach na Słowacji.

Zawodniczka może jednak zaliczyć start w Żywcu do niezwykle udanych – osiągając wynik 87,5 kg pobiła rekord Polski, poprawiając poprzednie najlepsze osiągnięcie aż o 5 kg. Oczywiście ten wynik to także nowy rekord kariery bielskiej zawodniczki. Od kilku miesięcy Magda startuje w nowej kategorii wagowej – do 60 kg, co niesie za sobą jeszcze większe obciążenia treningowe, ale pozwala także na osiąganie coraz lepszych rezultatów. W ciągu niespełna roku rekord życiowy sztangistki został poprawiony aż o 10 kg, co pokazuje jak wielki progres w tym czasie wykonała Magda Konior.

W nowej kategorii startuję już od kilku miesięcy. Razem z trenerem, Stanisławem Mirochą podjęliśmy taką decyzję, gdyż teraz mam możliwość osiągania jeszcze lepszych wyników, także na zawodach międzynarodowych. Zmienił się trochę trening, pracujemy jeszcze ciężej – tygodniowo podnoszę na treningu ciężary w okolicach 13,14 ton. Minimum potrzebne do wyjazdu na Paraolimpiadę w Londynie w mojej kategorii wagowej wynosi 92,5 kg. Troszkę jeszcze brakuje, 5 kg to mało i dużo, ale wierzę, że niedługo osiągnę ten cel. Już za miesiąc będzie możliwość uzyskania minimum olimpijskiego w zawodach na Słowacji. Jeśli tam się nie uda, to pozostaną jeszcze dwa starty kwalifikacyjne. Oboje z trenem wierzymy, że uda się osiągnąć ten cel jak najszybciej i będziemy mogli w spokoju przygotowywać się do mojej najważniejszej imprezy w życiu, paraolimpiady w Londynie w przyszłym roku – obiecuje zawodniczka.

W razie nieuzyskania wymaganego wyniku na Słowacji szansa na zdobycie przepustki na Paraolimpiadę będzie jeszcze na kolejnych dwóch imprezach, o których wspomniała Magda. Pierwsza z nich to Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 6-8 maja w Tarnowie. Ostatnia szansa w tym roku to start w Pucharze Europy w sierpniu.

Firma Hi-Tec jako sponsor zawodniczki gratuluje rekordowego wyniku na zawodach w Żywcu. Dopingujemy Magdę i jej trenera w osiąganiu kolejnych celów sportowych.