Międzynarodowe bieganie w Cieszynie

04 kwiecień 2011

Międzynarodowe bieganie w Cieszynie

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od startu 3 Cieszyńskiego Fortuna Biegu. Dokładnie 17 kwietnia na ulicach Cieszyna będą rywalizować zawodnicy w biegu masowym na dystansie 10 kilometrów. W programie imprezy jest bieg młodzieży (dystans ok. 2 km) i bieg główny – uczestnicy dodatkowo zostaną podzieleni na poszczególne kategorie wiekowe. Firma Hi-Tec jest jednym z głównych sponsorów tej imprezy.

 

Start biegu będzie mieścił się na Al. Jana Łyska, na wysokości trybuny stadionu MOSiR. Następnie zawodnicy będą pokonywać pętlę o długości ok. 2 km ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna przez mosty graniczne. Meta umiejscowiona będzie na bieżni stadionu MOSiR. Mając na uwadze specyfikę trasy (przede wszystkim drogowe przejścia graniczne) wszystkich startujących będzie obowiązywał limit 75 minut na pokonanie całej trasy.


W 3 Cieszyńskim Fortuna Biegu startować mogą uczestnicy, którzy ukończyli 16 lat (niepełnoletni uczestnicy musza posiadać zgodę na start od swoich prawnych opiekunów). W dniu zawodów każdy zgłoszony uczestnik musi przejść weryfikację w biurze zawodów, odebrać numer startowy oraz podpisać oświadczenie, w który oświadcza, że stan zdrowia pozwala mu na start w tego typu imprezie.


– W tym roku mamy trzecią edycję cieszyńskiego biegu ulicznego i po raz kolejny liczymy na rekordową liczbę uczestników. Myślę, że nagrody są bardzo atrakcyjne jak na tego typu bieg i pomogą przyciągnąć dużą liczbę biegaczy, a dodatkowo każdy uczestnik otrzyma też jakieś drobne pamiątki i upominki. Trochę pechowo się złożyło, że w tym samym dniu organizowane są imprezy biegowe w Katowicach i Krakowie, więc mamy sporą konkurencję, ale jesteśmy pewni, że do startu zgłosi się jeszcze większa liczba biegaczy niż w latach poprzednich. Już teraz na listach startowych mamy sporą liczbę zgłoszonych, także z zagranicy. Mają się pojawić zawodnicy z Czech, Słowacji, Białorusi, prawdopodobnie będzie także biegacz z Kenii. Sporo zgłoszeń jest również do biegu młodzieżowego, co nas także bardzo cieszy – tłumaczy Andrzej Filipiak, organizator biegu.


W tej chwili zgłosiło się już ponad 160 zawodników i zawodniczek. Termin zgłoszeń mija 13 kwietnia. Zapisy można dokonywać bezpośrednio przez MOSiR lub poprzez zakładkę "zgłoszenia" na stronie internetowej biegu: www.fortuna.bieguliczny.pl.


Dodajmy, że bieg w Cieszynie zaliczany jest do Pucharu Beskidów w biegach ulicznych. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Uczestnicy biegu mogą także liczyć na ciepły posiłek i napoje od organizatorów, a także pamiątkowe medale i koszulki.


Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w biegu serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia.