Mistrzostwo i rekord Polski - w drodze na Olimpiadę

09 maj 2011

Mistrzostwo i rekord Polski - w drodze na Olimpiadę

Z punktu widzenia dziennikarza i kibica, rozmowa z Magdą Konior to wielka przyjemność - za każdym razem możemy bowiem poinformować o sukcesach sympatycznej sztangistki z Bielska. Tym większa przyjemność dla firmy Hi-Tec, że możemy towarzyszyć zawodniczce w dążeniu do coraz lepszych wyników i sukcesów. W rozegranych w ostatni weekend (6-8 maja) Mistrzostwach Polski w Tarnowie Magda Konior zwyciężyła w swojej kategorii wagowej (do 60 kg), a przy okazji pobiła rekord Polski.


Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów to impreza najwyższej rangi, co dodatkowo zwiększa smak wygranej i pobitego rekordu. Gwoli ścisłości trzeba dodać, że Magda podczas swojego ostatniego występu pobiła rekord Polski dwukrotnie. Najpierw dotychczasowy rekord (82,5 kg) został poprawiony o pół kilograma, jednak podczas kolejnej próby na sztandze pojawiło się 85 kg i także ten ciężar został podniesiony.


- Bardzo się cieszę z tej wygranej i rekordu Polski, który udało mi się pobić po raz pierwszy. Można powiedzieć, że od razu podwójnie, więc jest dodatkowa satysfakcja. Szkoda, że nie udało się na  tych zawodach uzyskać minimum olimpijskiego, które wynosi 92,5 kg ale będzie jeszcze w tym sezonie okazja, żeby je uzyskać i zakwalifikować się na Olimpiadę w Londynie w 2012 roku. Od kilku miesięcy startuję w wyższej kategorii wagowej i oceniam tę zmianę bardzo dobrze - teraz mam możliwość dźwigania znacznie większych ciężarów, a trener mówi, że i tak mam jeszcze spore rezerwy. Trenujemy ciężko 5 razy w tygodniu, żeby utrzymać dalszy postęp w wynikach i uzyskać kwalifikację na Olimpiadę, co jest obecnie najważniejszym celem dla mnie i dla trenera - stwierdza rekordzistka Polski, Magda Konior.


Trener Stanisław Mirocha do ostatniego występu swojej podopiecznej podchodzi w podobny sposób jak sama zawodniczka - jest zadowolony z wyniku i rekordu, ale czuje mały niedosyt, że nie udało się przynajmniej pokonać bariery 90 kg. - Magda na treningach radzi sobie już z tym ciężarem, zdarzyło jej się nawet udźwignąć 95 kg, co pokazuje, że ma duże możliwości i spore rezerwy. Na Mistrzostwach Polski Magda nie miała jednak optymalnej wagi, na co złożyło się kilka czynników i to miało spory wpływ, że uzyskany wynik nie był o kilka kilogramów większy. Niewielka ilość zawodów, na których mogą startować zawodnicy niepełnosprawni, także odbija się na mniejszym doświadczeniu zawodniczki, co w imprezach rangi mistrzowskiej ma spore znaczenie. Mamy zaplanowane kolejne starty, na których będzie szansa uzyskania kwalifikacji olimpijskiej i jestem pewien, że Magda ją uzyska - zapewnia trener.


Kolejna szansa na zdobycie minimum olimpijskiego będzie na zawodach pod patronatem olimpijskiej federacji IPC, które odbędą się w dniach 16-17 czerwca w Bydgoszczy, w hali widowiskowo-sportowej Łuczniczka. Ostatni start umożliwiający uzyskanie kwalifikacji do Londynu będzie miał miejsce podczas zawodów "Srebrnej Sztangi" we Wrocławiu między 13 a 15 października.


Gratulujemy zawodniczce i jej trenerowi, a jednocześnie życzymy zapału do dalszej pracy i kolejnych sukcesów - jesteśmy pewni, że będzie ich sporo.