XIX Bieg Fiata na ulicach „Małego Wiednia”

24 maj 2011

XIX Bieg Fiata na ulicach „Małego Wiednia”

W ostatnią niedzielę maja (29.05) ulice Bielska-Białej opanują biegacze. Za wszystkim kryje się XIX Bieg Fiata, którego uczestnicy rywalizować będą pokonując kolejne kilometry ulicami centrum Bielska. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 11.00 i rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów, natomiast bieg młodzieżowy wymagać będzie od młodszych zawodników pokonania 4 kilometrów. Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tej wspaniałej imprezy.Dla mieszkańców Bielska-Białej bieg będzie nie lada atrakcją, wszak zawodnicy rywalizować będą na ulicach ich miasta (na czas wyścigu oczywiście wyłączonych z ruchu samochodowego). Na całej trasie biegu będzie możliwość obserwowania i dopingowania rywalizujących zawodników i zawodniczek z Polski, krajów ościennych, ale także reprezentantów bardziej egzotycznych nacji jak Etiopia czy Kenia, od zawsze osiągających sukcesy w biegach długodystansowych. W biegu wezmą także sportowcy niepełnosprawni.

Puchar Beskidów


XIX uliczny Bieg Fiata to także impreza podsumowująca cykl biegów o Puchar Beskidów (Półmaraton Żywiecki, Cieszyński Fortuna Bieg, Bieg Fiata), przeprowadzona zostanie także dodatkowa klasyfikacja dla lekarzy rywalizujących jednocześnie w XIII Mistrzostwach Polski Lekarzy, oraz klasyfikacje dla biorących udział w biegu pracownikach Fiat Auto Poland i Sistema Poland. Zawodnicy wystartują przy bramie głównej fabryki Fiata, następnie pobiegną ulicami: Warszawską, 3 Maja, Zamkową, Partyzantów, Bystrzańską, Gen. Maczka, Leszczyńską, Sempołowską - meta umiejscowiona jest na Placu Ratuszowym.

- Zachęcam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XIX Biegu Fiata, zapisów można dokonywać do 23 maja korzystając z formularzy na stronie internetowej biegu lub telefonicznie. W tej chwili mamy już ponad 400 zgłoszeń, a wiadomo, że duża część zawodników zgłasza się dopiero w ostatnich dniach przed biegiem. Na starcie pojawi się cała czołówka polskich biegaczy, a także wielu gości zagranicy, między innymi z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Pojawią się także biegacze z Afryki, mamy już potwierdzony udział Etiopczyka, który w zeszłym roku zajął 3 miejsce. Dodatkowym magnesem przyciągającym do startu będą na pewno atrakcyjne nagrody finansowe, które zostały przewidziane dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Liczymy na dobrą pogodę oraz tłumy mieszkańców miasta i gości dopingujących wszystkich zawodników - opowiada Andrzej Filipiak, jeden z organizatorów XIX Biegu Fiata.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody

Nagrody są bardzo atrakcyjne finansowo, za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn i kobiet przewidziano gratyfikację w wysokości 2000 złotych, dodatkowo zdobywca lotnej premii otrzyma 500 zł i zwycięzca ogólnej klasyfikacji Pucharu Beskidów kolejne 500 zł. Dla pierwszych 700 zawodników, którzy ukończą bieg przewidziano medale pamiątkowe, natomiast każda startująca osoba otrzyma koszulkę okolicznościową, dyplom, nr startowy, reklamówkę, torbę na odzież, wodę mineralną i posiłek na mecie.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w XIX Biegu Fiata, a tych, którzy nie zdecydują się na start, zapraszamy do kibicowania uczestnikom biegu. Wszystkie informacje dotyczące biegu znajdują się pod adresem: http://infofirma.pl/biegfiata/