Drużynowe Mistrzostwa Polski w squashu

08 czerwiec 2011

Drużynowe Mistrzostwa Polski w squashu

W dniach 17-18 czerwca w Krakowie odbędzie się Finał Polskiej Ligi Squasha "Terma Bania Cup 2011" czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski. W zawodach weźmie udział 12 najlepszych drużyn męskich, które uzyskały kwalifikacje w regionalnych eliminacjach oraz 4 drużyny kobiece. Panowie będą rywalizować systemem pucharowym, natomiast zespoły damskie zagrają "każdy z każdym". Firma Hi-Tec od dłuższego czasu czynnie włącza się w promowanie squasha w Polsce i również tym razem jest jednym ze sponsorów Drużynowych Mistrzostw Polski.


Organizatorem jednej z najważniejszych tegorocznych imprez, która odbywa się pod patronatem Polskiej Federacji Squasha, jest krakowski klub Squash4You. Oprócz najlepszych polskich zawodników którzy wystąpią w mistrzostwach, w zmaganiach uczestniczyć będą również zagraniczni gracze: Pakistańczyk Kama Khan, Austriak Clemens Wallishauser, Czesi Pavel Sladecek, Daniel Mekbib, Roman Švec – co dodatkowo wpływa na atrakcyjność imprezy.

Emocje już w piątek wieczorem

Panowie zainaugurują rozgrywki już w piątek wieczorem, kiedy w meczach pierwszej rundy zmierzą się zespoły, które w regionalnych eliminacjach zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsca. Najlepsze duety eliminacji mają w pierwszej rundzie wolny los i włączą się go gry dopiero w sobotę. Sobota będzie decydującym dniem mistrzostw dla pań, kiedy to rozegrane zostaną wszystkie mecze ich czempionatu, jak i dla panów, którzy rozegrają wtedy finałowe mecze.

Nagrody są bardzo atrakcyjne

Terma Bania Cup 2011 to nie tylko rozgrywki sportowe – po wyłonieniu zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn odbędzie się oczywiście wręczenie nagród dla najlepszych i bankiet w cafeterii Squash4You. Najlepsze duety w obu kategoriach uhonorowane zostaną pamiątkowymi medalami i dyplomami oraz pucharami Polskiej Federacji Squasha. Dodatkowo zespoły, które znajdą się na podium, otrzymają nagrody o łącznej wartości 4 tysięcy złotych ufundowane przez tytularnego sponsora imprezy. Nagrody ufundowała również Polska Federacja Squasha i inni sponsorzy, w tym firma Hi-Tec. Na tym jednak nie koniec: na dalszą część sobotniego wieczoru przygotowano dla wszystkich after party w jednym z krakowskich klubów.

Spędź ten weekend ze squashem


Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów squasha do pojawienia się w klubie Squash4You i podziwiania najlepszych zawodników tej dyscypliny w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Szczegółowe informacje na temat turnieju znajdują się na stronie internetowej imprezy: http://www.squash4you.pl/turniej.