Zawody na orientację „Hi-Tec wyzwanie”

07 czerwiec 2011

Zawody na orientację „Hi-Tec wyzwanie”

18 i 19 czerwca w całej Polsce odbywać się będą imprezy z cyklu Wielki Rowerowy Weekend akcji „Polska na rowery”. Firma Hi-Tec także postanowiła się włączyć w popularyzację tej idei i została sponsorem zawodów na orientację „Hi-Tec Wyzwanie”. Impreza odbędzie się w Dzięgielowie w powiecie cieszyńskim, a zorganizuje ją tamtejsze Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa. Hi-Tec został sponsorem tytularnym imprezy i fundatorem nagród dla najlepszych.


Zawody połączą w sobie dwa rodzaje rywalizacji na orientację – trasa dla pieszych i dla rowerzystów. Biegacze będą rywalizować na dystansie 50 kilometrów (w tym 7 km odcinka specjalnego), rowerzyści będą mieli do pokonania trasę o długości 100 kilometrów (zawierającą odcinek specjalny również o długości 7 km). Biuro zawodów będzie się mieścić w budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 9 rano, a zakończenie i wręczenie nagród zwycięzcom na 21.00. Zawodnicy obu tras startować będą w czterech kategoriach: kobiet, mężczyzn, juniorskiej (do lat 16 w obecności osoby dorosłej) oraz rodzinnej. Do 10 czerwca wpisowe wynosi 20 zł, w terminie późniejszym – 30 zł. W tę kwotę wliczone są miedzy innymi dwa noclegi na sali OSP (własny śpiwór i karimata), biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i ubezpieczenie na czas zawodów.


Debiut w sportowym kalendarzu


Zawody „Hi-Tec Wyzwanie” odbędą się po raz pierwszy i liczymy, że to dobry początek. Chcemy w ten sposób popularyzować rywalizację w zawodach na orientację, a jednocześnie promować walory turystyczne naszego regionu. Maksymalne dystanse konieczne do przebycia, by zaliczyć wszystkie punkty kontrolne, to około 50 kilometrów w przypadku biegaczy i 100 kilometrów u rowerzystów. Oczywiście jeśli ktoś zabłądzi na trasie, to może pokonać jeszcze większe odległości. Zawodnicy będą rywalizować na rozległych terenach Pogórza Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego, „odwiedzą” między innymi okolice Cieszyna, Brennej, rowerzyści dotrą nawet do Istebnej. Obie trasy posiadają odcinek specjalny, który zostanie dodatkowo oznaczony na mapie – lokalizacja punktów kontrolnych nie zostanie konkretnie wskazana i ich odnalezienie będzie wymagało poruszania się dokładnie po wyznaczonej trasie – zapowiada Przemysław Sikora, dyrektor zawodów „Hi-Tec Wyzwanie”.


Startujący na trasie biegowej będą mieli do zaliczenia maksymalnie 11 punktów kontrolnych, rywalizujący na rowerach o 5 punktów więcej. Dodatkowo na trasie umiejscowiony zostanie jeden punkt, którego zaliczenie będzie wymagało wykonania zadania niespodzianki. Rozmieszczenie punktów kontrolnych będzie niewiadomą, aż do momentu otrzymania przez zawodników mapki startowej. Potwierdzenia obecności w punkcie kontrolnym odbywać się będzie przy pomocy perforatorów. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną osoby, które zaliczą najwięcej punktów kontrolnych, w jak najkrótszym czasie.


Sprawdź swoją orientację


Zgłoszenia drogą internetową można przesyłać do 17 czerwca, ale nawet w dniu imprezy można jeszcze dokonać zapisów w biurze zawodów. Z przyczyn logistyczno-noclegowych ustaliliśmy limit startujących na 150 osób, ale liczymy, że jeśli pojawi się większa liczba chętnych, to również będą mogli wystartować. Zapraszam wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas na start, dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – zachęca organizator.


Regulamin zawodów i szczegółowe informacje dotyczące imprezy „Hi-Tec Wyzwanie” w Dzięgielowie znajdują się pod adresem: http://www.nasportowo.dziegielow.org.pl/aktualnosci,103.html. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.