Hi-Tec i rajdy samochodowe

01 lipiec 2011

Hi-Tec i rajdy samochodowe

Firma Hi-Tec wspiera i promuje wiele dyscyplin i imprez sportowych. Kilka tygodni temu oficjalnie została nawiązana współpraca partnerska z samochodowym zespołem rajdowym Toyota Terratrek. Zostaliśmy jednym z głównych partnerów zespołu, a nasze działania opierają się przede wszystkim na zapewnieniu zespołowi pełnej opieki w zakresie specjalistycznej odzieży sportowej oraz sprzętu turystyczno-sportowego wykorzystywanego podczas rajdów. Od teraz więc także rajdy samochodowe mogą być kojarzone z naszą firmą.

Sukcesy zespołu Toyota Terratrek to w głównej mierze zasługa zawodników i samochodu, którym startują. Liderem zespołu i zarazem jego kierowcą jest Aleksander Sachanbiński, na co dzień menadżer i właściciel serwisu Terratrek. Startuje w rajdach z sukcesami od 8 lat. Pilotem zespołu jest doświadczony Arkadiusz Rabiega, od wielu lat startujący w rajdach samochodowych, w 2007 roku został mistrzem Polski w klasie O2.

Samochodem, którym zawodnicy startują w kolejnych rajdach, jest specjalnie przygotowana do rajdów pustynnych i maratońskich Toyota Land Cruiser KDJ120 z 3-litrowym silnikiem diesla o mocy 225 koni mechanicznych. Samochodem serwisowym towarzyszącym zespołowi we wszystkich startach jest Man Tgm 13-240 4x4.

Zespół Toyota Terratrek brał udział w najważniejszych rajdach samochodowych na świecie, z Rajdem Dakar na czele (start w dwóch ostatnich edycjach rajdu). Zawodnicy kilka dni temu zakończyli zmagania w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, rajdzie Baja Carpathia i przygotowują się już do następnej imprezy w rajdowym kalendarzu. 9 lipca na Placu Czerwonym w Moskwie rozpocznie się rajd Silk Way Moskwa-Soczi, w którym team Toyota Terratrek będzie się starał osiągnąć jeszcze lepszy wynik niż w zeszłym roku (3 miejsce w klasie T2). Rajd ten wśród zawodników nazywany jest jednym z najtrudniejszych maratonów cross country, dlatego mobilizacja przed kolejnym startem jest wyjątkowo wielka.

Podpisanie umowy sponsorskiej nastąpiło kilka tygodni temu i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Zespół zdążył już zadebiutować w nowych barwach w rajdzie Baja Carpatia. Wyjątkowo podczas tego rajdu mieliśmy okazję przetestować ubrania prawie we wszystkich warunkach pogodowych. Był deszcz, grad, silny wiatr, a także upały. Cieszy nas fakt, że stroje przygotowane przez HI-TEC sprawdziły się w 100%. Teraz kilka dni przerwy, przygotowanie samochodu i wyruszamy w podróż do Moskwy, gdzie rozpocznie się rajd Silk Way na trasie Moskwa-Soczi. W rajdzie wystartują 3 polskie zespoły. Momentami warunki są  trudniejsze niż na Rajdzie Dakar, dlatego rosyjski rajd często jest też nazywany „małym Dakarem”. W zeszłym roku zespół odniósł spory sukces w rajdzie Silk Way i tegoroczna edycja będzie próbą poprawienia tamtego rezultatu czyli walka o zwycięstwo w swojej grupie T2. Docelową imprezą będzie oczywiście start w Rajdzie Dakar, ale póki co team skupia się na najbliższym starcie – mówi Aleksander Sachanbiński, lider zespołu Toyota Terratrek.

Zespołowi Toyota Terratrek życzymy powodzenia w starcie po rosyjskich bezdrożach i zwycięstwa w tym trudnym i wymagającym rajdzie.