Hi-Tec sponsorem Beskid Cup 2011

12 październik 2011

Hi-Tec sponsorem Beskid Cup 2011

W weekend 15 i 16 października Wilkowice staną się stolicą biegów na orientację. Odbędą się tam Międzynarodowe Biegi na Orientację – Beskid Cup 2011. Zawody mają charakter międzynarodowy – oprócz uczestników z Polski na starcie pojawią się także zagraniczni zawodnicy, którzy rywalizować będą na malowniczych trasach Beskidu Małego. Firma Hi-tec jest głównym sponsorem tej imprezy.

Zawodom Beskid Cup 2011 będą towarzyszyć rozgrywane w Bielsku-Białej „Na Błoniach” zawody Pucharu Polski w Trail-O (odmiana biegów na orientację, w której rywalizują na tych samych zasadach osoby niepełnosprawne i pełnosprawne). Możliwe jest to dzięki modyfikacji reguł biegów na orientację, gdzie szybkość pokonywania trasy została zastąpiona precyzją określenia punktów w terenie.

Na wytrwałych czeka 70 nagród


Biuro zawodów Beskid Cup 2011 mieści się w Ośrodku Harcerskim „Wilczysko” przy ulicy Harcerskiej 2. Lista startowa jest już zamknięta i śmiało można powiedzieć, że „pęka w szwach”:
Na starcie pojawi się ponad 400 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Ukrainy, wystartuje również jeden Hiszpan. Impreza ma charakter dwuetapowy, zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną osoby, które uzyskają najlepszy łączny czas podczas sobotnich i niedzielnych zmagań. Najdłuższy dystans będą mieli do pokonania zawodnicy kategorii Elita, dla których długość optymalnej trasy to około 12-14 kilometrów do pokonania każdego dnia. Na najlepszych czekają pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Wśród wszystkich uczestników imprezy, którzy będą obecni na uroczystym zakończeniu zmagań, rozlosowanych zostanie 70 nagród rzeczowych ufundowanych przez firmę Hi-Tec – zachęca Krzysztof Bodzek z UKS ZSZ-Jedynka, organizator zawodów.

Zawodnicy rywalizować będą na terenach południowych zboczy Magurki i góry Czupel w Beskidzie Małym. Start sobotniego etapu zaplanowano na godzinę 10.00, w niedzielę uczestnicy wyruszą na trasy o godzinie 9.30. Oficjalne zakończenie zawodów Beskid Cup 2011, wręczenie pucharów i medali, a także losowanie nagród przewidziano na godzinę 13.30. Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie internetowej zawodów: http://www.beskidcup.com.pl/