Zawody Beskid Cup 2011 na „piątkę”

08 listopad 2011

Zawody Beskid Cup 2011 na „piątkę”

W dniach 15-16 października w Wilkowicach odbyły się Międzynarodowe Biegi na Orientację – Beskid Cup 2011. Ze względu na rangę imprezy (zaliczana do klasyfikacji Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Czech) oraz ilość startujących zawodników ( blisko 400 osób) śmiało możemy powiedzieć, że była to jedna z największych tego typu imprez w Polsce w tym sezonie.  Firma Hi-Tec ufundowała nagrody, które zostały rozlosowane wśród uczestników zawodów Beskid Cup.


Bardzo duża liczba zawodników, którzy stanęli na starcie, to efekt uzyskania przez zawody Beskid Cup 2011 rangi zawodów mistrzowskich dla zawodników z Polski oraz Czech. Dzięki temu na starcie pojawiło się wielu czołowych zawodników rywalizujących o mistrzostwo danego kraju, którzy mieli okazję uzyskać kolejne punkty rankingowe i poprawić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej.


Nagrody wisienką na torcie


Zdaniem organizatorów magnesem, który tak obficie zapełnił listę startową, były także niezwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe.  – Zawody miały wysoki poziom sportowy z racji rangi mistrzowskiej, natomiast taką wisienką na torcie było 70 niezwykle atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę Hi-Tec, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować. Czołowi zawodnicy w poszczególnych kategoriach mogli liczyć na pamiątkowe puchary, medale i dyplomy za osiągnięcia sportowe. Natomiast każdy, kto stanął na starcie, ukończył zawody i pojawił się na ceremonii zakończenia miał szansę na wylosowanie nagrody. Dla wielu zawodników te nagrody stanowiły bardzo pozytywny akcent udziału w zawodach, bo przecież nie każdy może być zwycięzcą. Dzięki takiej formie zakończenia imprezy udało nam się także sprawić, że większość uczestników została z nami do samego końca i dzięki temu aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach związanych z zawodami – ocenia Krzysztof Bodzek z UKS ZSZ-Jedynka, organizator zawodów.


Tegoroczne Międzynarodowe Biegi na Orientację – Beskid Cup 2011 okazały się także sporym sukcesem od strony organizacyjnej, o czym najlepiej świadczą liczne podziękowania ze strony zawodników biorących w nich udział. Organizatorzy zachęceni tak pozytywnym odzewem rozpoczęli już pierwsze rozmowy na temat organizacji przyszłorocznych zawodów Beskid Cup. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów, wyniki w poszczególnych kategoriach, a także zdjęcia i film z zawodów znajdują się na stronie internetowej imprezy: http://www.beskidcup.com.pl/

autor zdjęć: Rysiek Cienciała