Hi-Tec i Zimowy Puchar Radia Zet!

18 styczeń 2012

Hi-Tec i Zimowy Puchar Radia Zet!

Od 21 stycznia zapraszamy wszystkich miłośników sportowej aktywności i zdrowej rywalizacji na zawody Zimowego Pucharu Radia Zet, które odbędą się w tzw. Beskidzkiej Piątce. Jednym ze sponsorów imprezy jest marka Hi-Tec.

Beskidzka Piątka

W skład Beskidzkiej Piątki wchodzi pięć malowniczych miejscowości odznaczających się niezwykłym położeniem, ale również doskonałą bazą turystyczną, infrastrukturą sportową i przyjazną atmosferą. Są nimi Szczyrk, Ustroń, Brenna, Wisła i Istebna. Właśnie tam rozegrają się zimowe zawody w slalomie gigancie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze czasy, wezmą udział w wielkim finale na zakończenie ferii zimowych, który odbędzie się w Szczyrku w Centralnym Ośrodku Sportu. Zaplanowane imprezy odbędą się w miejscowościach:

 

Szczyrk – 21.01 – Stok Narciarski Juliany

Ustroń – 28.01 – Stok Narciarski Czantoria

Wisła – 4.02 – Ośrodek Narciarski „Stożek”

Brenna – 11.02 – Ośrodek Narciarski WęgierSki na stoku Borynia

Istebna – 18.02 – Stacja Narciarska Zagroń

Szczyrk – 10.03 – Centralny Ośrodek Sportu (oficjalny finał zawodów)

 

Atrakcje dla wszystkich

Zawody w slalomie gigancie to tylko jedna z wielu atrakcji, które przewidzieli organizatorzy dla wszystkich obecnych. Na najmłodszych czeka miasteczko zabaw pod stokiem, w którym odbywać się będą m.in.: śniegowe kalambury oraz gimnastyka SKIAEROBIC. Wszyscy zainteresowani tematyką bezpieczeństwa w górach powinni natomiast udać się do goprowskiego namiotu, gdzie bliżej zapoznają się z pracą ratownika górskiego, dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po górskich szlakach oraz wezmą udział w rywalizacji na ściance wspinaczkowej pod okiem profesjonalistów.

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram imprez:

 

9.00 – otwarcie imprezy

9.00 – 10.00 – zapisy na zawody

9.30 – rozgrzewka dla wszystkich – SKI AEROBIC

10.00 – 13.00 – SLALOM RODZINNY NA NARTACH

13.00 – rozgrzewka dla wszystkich – SKIAEROBIC

13.30 – 15.30 – SLALOM RODZINNY – SZTAFETA: zjazd na „byle czym”, rzucanie śnieżkami, przeciąganie liną, rzut butem narciarskim…

15.30 – rozgrzewka dla wszystkich – SKIAEROBIC

16.00 – 17.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i zakończenie imprezy