Martes Sport wspiera Szlachetną Paczkę

13 styczeń 2012

Martes Sport wspiera Szlachetną Paczkę


Akcja Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt realizowany od 2001 roku przez stowarzyszenie WIOSNA. Podczas akcji tworzona jest baza rodzin najbardziej potrzebujących. Tak przygotowana baza ma pomóc prywatnym darczyńcom i firmom w wybraniu konkretnej rodziny i przygotowaniu dla niej specjalnej paczki świątecznej. Miło nam poinformować, że w minionym roku również firma Martes Sport włączyła się w akcję Szlachetna Paczka.


Dla kogo Szlachetna Paczka?


Szlachetna Paczka to projekt stworzony z myślą o ludziach najbardziej potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek ludzi pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, w których nierzadko spotkać można osoby nieuleczalnie chore, niepełnosprawne, oraz do osób starszych i samotnych.Istotnym atutem akcji Szlachetna Paczka jest zakres jej działania. Dzięki licznym oddziałom lokalnym, łatwiej można znaleźć najbardziej potrzebujące osoby w danej okolicy. Pozwala to stworzyć naprawdę rzetelną bazę rodzin w potrzebie.

Dlaczego warto pomagać?


Polska jest krajem, w którym ponad 2 miliony ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, a kolejne 6 milionów boryka się z poważnym niedostatkiem. Najczęściej ofiarami takiej sytuacji są osoby samotne i niezaradne, a także rodziny, często wielodzietne, w których najbardziej cierpią dzieci. Wolontariusze i darczyńcy akcji Szlachetna Paczka nie chcą zostawiać ich bez pomocy.W 2010 roku dzięki zaangażowaniu osób prywatnych, firm, ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas i pieniądze oraz organizatorom akcji Szlachetna Paczka udało się dotrzeć do ponad 8000 rodzin z całej Polski. Ich celem była nie tylko pomoc materialna, ale również udowodnienie, że wszyscy potrzebujący są bardzo ważni.

Więcej informacji o akcji: www.szlachetnapaczka.pl