XIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

25 marzec 2012

XIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

25 marca o godzinie 10.30 zapraszamy na XIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego “O Puchar Starosty Żywieckiego”. Niedzielny bieg będzie pierwszym w trój-etapowym cyklu Pucharu Beskidów w biegach ulicznych w roku 2012. Następny odbędzie się w Cieszynie (Cieszyński FORTUNA Bieg, dnia 29.04.), trzeci natomiast w Bielsku-Białej (Bieg Fiata, dnia 27.05.). Organizatorem biegu jest Starostwo Powiatowe w Żywcu. Z przyjemnością informujemy, że firma Hi-Tec jest jednym z głównych sponsorów nagród w rywalizacji.

21,097 kilometra dla każdego

Trasa Półmaratonu wiodąca dookoła Jeziora Żywieckiego rozpoczyna się startem na żywieckim Rynku, prowadzi przez Nowy Most, Zarzecze, Małą Tresnę, Zaporę, Tresnę, Oczków, Moszczanicę, a jej meta znajdzie się się na rynku w Żywcu. Limit czasu na ukończenie biegu wynosi 2 godziny i 30 minut. Istotny dla wszystkich zawodników jest fakt, że pomiar czasów wykonany zostanie z wykorzystaniem chipów pomiarowych, a każdy uczestnik, który w formularzu zgłoszeniowym poda swój numer telefonu, automatycznie otrzyma sms ze swoim wynikiem.

W Półmaratonie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby, które w dniu 25 marca 2012 posiadają ukończone 18 lat i mogą przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu. Zgłoszenia do Półmaratonu przyjmowane są drogą elektroniczną, w Biurze Informacji Turystycznej w Żywcu oraz w dniu zawodów od godziny 7.00 do 10.00 na żywieckim Rynku. Uczestnictwo w Półmaratonie jest płatne.

Wyjątkowe nagrody

Uczestnictwo w zawodach to nie tylko szansa na zmierzenie się z innymi miłośnikami biegów, ale również na zdobycie wyjątkowych nagród: za miejsca 1-6 w klasyfikacji generalnej przewidziane są nagrody pieniężne (oddzielnie w kategorii pań i panów). Zawodnicy, którzy uzyskają najlepszy czas, nagrodzeni zostaną upominkami od firmy HI-TEC. Ponadto organizatorzy przewidują również nagrody specjalne, m. in. dla zawodnika/zawodniczki ustanawiającej rekord trasy oraz dla najlepszych zawodników powiatu żywieckiego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowy numer startowy, medal, ręcznik oraz nagrody dodatkowe. Przewidziane są również gorące posiłki i napoje.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www..halfmarathon.zywiec.pl. Zapraszamy!