Cieszyński Fortuna Bieg z marką Hi-Tec

26 kwiecień 2012

Cieszyński Fortuna Bieg z marką Hi-Tec

Wszystkich miłośników biegów w międzynarodowej obsadzie zapraszamy 29 kwietnia (niedziela) do uczestnictwa w Cieszyńskim Fortuna Bieg, który odbędzie się na ulicach polskiego i czeskiego Cieszyna. Miło nam poinformować, że marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

W ramach polsko-czeskiej integracji uczestnicy biegu pokonają wspólnie dystans 10 kilometrów. Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Czeskiego Cieszyna. Bieg, który w zeszłym roku cieszył się olbrzymią popularnością i zgromadził ponad 360 biegaczy, również w tym roku zapowiada się wyjątkowo interesująco. Swój udział zgłosiło ponad 600 osób.

Sport, który łączy

Cieszyński Fortuna Bieg organizowany jest przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, a udział w nim mogą wziąć zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Zawody zaliczane są do Pucharu Beskidów w biegach ulicznych i posiadają atest PZLA. Przed biegiem głównym, który rozpocznie się o godzinie 12.00, rozegrany zostanie bieg młodzieżowy (godzina 11.30) na dystansie 2 kilometrów, w którym udział wziąć mogą osoby urodzone w roku 1993 i młodsze.

Start biegu usytuowany będzie przy stadionie miejskim przy al. Łyska, a trasa przebiega m. in. przez dwa mosty, które łączą obie części miasta. Meta stanie na bieżni stadionu MOSiR.

Nagrody dla każdego

Poza satysfakcją z ukończenia biegu warto powalczyć także o atrakcyjne nagrody! Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne oraz puchary. Każdy uczestnik biegu otrzyma również pamiątkową koszulkę, dyplom uczestnictwa, ciepły posiłek oraz napoje na trasie. Zawodnicy, którzy ukończą bieg na miejscach 1-500, otrzymają dodatkowo pamiątkowe medale.

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie internetowej http://www.fortuna.bieguliczny.pl. Kolejnym biegiem zaliczającym się do Pucharu Beskidów będzie bielski Bieg Fiata (27.05).

Więcej o Pucharze Beskidów w biegach ulicznych można znaleźć w artykule „Półmaratony z Hi-Tec” - zobacz.