Czwartki Lekkoatletyczne z Hi-Tec

25 maj 2012

Skok w dal, biegi lekkoatletyczne oraz skok wzwyż to główne konkurencje, w których startować mogła młodzież podczas XVIII edycji zawodów dziecięcych „Czwartki Atletyczne”. Organizatorem zawodów w Bielsku-Białej był Klub Sportowy Sprint. Sponsorem tego wydarzenia była marka Hi-Tec.

24 maja rozegrane zostały ostatnie miejskie eliminacje w Bielsku-Białej, po których wyłoniona została reprezentacja na ogólnopolskie finały. W zawodach mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych, a punktacja prowadzona była oddzielnie w trzech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Zgodnie z regulaminem do ogólnopolskiego finału zakwalifikuje się trójka zawodników, która zdobyła najwyższą ilość punktów w całym cyklu zawodów. Oficjalne wyniki dostaną opublikowane w najbliższych dniach.

Zdrowie i aktywność na pierwszym miejscu

Promowanie systematycznych treningów sportowych oraz osiąganie doskonałych rezultatów w wybranych dyscyplinach, to tylko niektóre z celów, które przyświecają „Czwartkom Lekkoatletycznym” – ogólnopolskim zawodom dla dzieci i młodzieży. Historia zawodów sięga lat 60-tych XX wieku, kiedy to startowali w nich znani z późniejszych sukcesów Irena Szewińska, Marek Wszoła oraz Władysław Komar.

Bielskie turnieje, odbywające się 26.04, 10.05 oraz 17.05 br., zwieńczone zostały finałowymi zmaganiami zawodników 24 maja. Podczas trwania turnieju dziewczęta i chłopcy rywalizowali m.in. w konkurencji biegu na 60 i 300 metrów oraz w skoku w dal i wzwyż. Najlepsi zawodnicy wystartują w ogólnopolskim finale zawodów 22-24 czerwca w Łodzi. Organizatorzy podkreślają, że pośród dzieci widać już młode, sportowe talenty, o których z pewnością usłyszymy w przyszłości.