Kobieca wyprawa z Hi-Tec

16 maj 2012

Kobieca wyprawa z Hi-Tec

Hualca Hualca oraz Sajama, dwa sześciotysięczniki położone w Andach, będą celem rozpoczynającej się 24 maja kobiecej wyprawy do Ameryki Południowej. Jednym ze sponsorów wyprawy jest marka Hi-Tec.

Anna Kawalec, Justyna Markiewicz oraz Kinga Wierucka – to trzy kobiety, które od lat pasjonują się podróżami oraz wspinaczką. Dla nich szczęście równoznaczne jest z realizowaniem własnych marzeń. Jednym z nich jest podróż do Ameryki Południowej i sportowe wejście na dwa sześciotysięczniki.

3 kraje, 2 szczyty, 1 cel

Celem wyprawy jest zdobycie dwóch sześciotysięczników położonych w Andach Peruwiańskich i Boliwijskich. Pierwszy z nich, Hualca Hualca o wysokości 6025 m n.p.m., zlokalizowany jest w północnej części Cordillera Ampato. Jeszcze nigdy nie zdobył go nikt z Polski. Drugim punktem wyprawy jest Sajama (6542 m n. p. m.) – wulkaniczny szczyt zlokalizowany w Andach Boliwijskich. Sajama, znajdujący się w parku narodowym położonym w południowo-zachodniej części kraju, jest najwyższym szczytem Boliwii. Nie bez powodu nazywany jest „lodową damą” – występujące na nim silne porywy mroźnego wiatru utrudniają wspinaczkę równie mocno, jak zalegająca na jego wierzchołku lodowa pokrywa czy brak wytyczonych szlaków.

Atacama – pustynia pośród mgieł

Trzecim etapem wyprawy jest podróż przez chilijską pustynię Atacama. Będąca jednym z najsuchszych obszarów na świecie, umiejscowiona w północnej części Chile znana jest nie tylko z bogatych złóż mineralnych, ale również ze... znajdujących się na jej wybrzeżu statków.Wyprawa przebiegnie m. in. przez Limę, Cabanacondę, Cuzco oraz miasto Tacna. Koniec wyprawy i powrót planowany jest na 30 czerwca. O komfort i wygodę w trudnych warunkach zadba marka Hi-Tec, wyposażając panie w wysokiej klasy odzież softshellową.

Więcej informacji o wyprawie i jej uczestniczkach znaleźć można na stronie internetowej Kobiety w górach