XX Bieg Fiata z Hi-Tec

16 maj 2012

XX Bieg Fiata z Hi-Tec

27 maja zapraszamy wszystkich fanów lekkiej atletyki na jubileuszowy XX Bieg Fiata, organizowany przy współpracy miasta Bielsko-Biała, firmy Fiat Auto Poland oraz Agencji Sportu i Reklamy. Miło nam poinformować, że jednym ze sponsorów Biegu jest marka Hi-Tec.

Tegoroczna edycja to prawdziwa gratka dla miłośników lekkoatletyki: obok głównego biegu równocześnie rozegrane zostaną I Mistrzostwa Kobiet w Biegu na 10 km oraz bieg młodzieżowy. Patronat nad tą imprezą objął Wojewoda Śląski.

Wspólnie od 20 lat

Zaliczany do Pucharu Beskidów Bieg Fiata posiada wyjątkową historię. Organizowany od 1993, z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę zainteresowanych biegaczy, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Od roku 1999 zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Polski Prezydenta RP w Biegach Ulicznych, a od roku 2001 przeprowadzany jest pod patronatem PKOL. Aktualnie Bieg Fiata posiada atest PZLA. Dziesięciokilometrowa trasa tradycyjnie przebiega przez stolicę Podbeskidzia, a sam bieg organizowany jest w ramach Dni Bielska-Białej.

Bieg ulicami miasta

Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00 pod bramą główną FAP i przebiegać będzie ulicami: Warszawską, 3 Maja, Zamkową, Partyzantów, Bystrzańską, Leszczyńską i Sempołowską. Meta umiejscowiona jest na Placu Ratuszowym. Uczestnikami biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają aktualne badanie lekarskie. Osoby niepełnoletnie będą potrzebować zgody rodziców.

Nagrody pieniężne i rzeczowe przyznawane będą w kilku kategoriach, m. in. klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, Mistrzostw Polski Kobiet w Biegu na 10 km., Mistrzostw Polski Lekarzy, jak również w kategorii uczestników startujących na wózkach. Cenne nagrody czekają także na najlepszych uczestników biegu młodzieżowego oraz najstarszego biegacza oraz biegaczkę.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 maja. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Biegu Fiata. Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem „Półmaratony z Hi-Tec”.