88 Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce z Hi-Tec

11 czerwiec 2012

88 Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce z Hi-Tec

W dniach 15-17 czerwca na stadionie Sprint w Bielsku-Białej odbędą się 88 Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Miło nam poinformować, że marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów imprezy.

 

Po raz trzeci mistrzostwa odbędą w Bielsku-Białej. Wcześniej impreza gościła tu w 2003 oraz 2010 roku. Poza stolicą Podbeskidzia o prawo do organizacji tej imprezy walczyły jeszcze 3 miasta: Kraków, Bydgoszcz oraz Toruń. Organizatorem tegorocznych mistrzostw jest klub sportowy Sprint z Bielska-Białej.

 

Sławy polskiego sportu

 

Wśród konkurencji, w których zmierzą się zawodnicy z całej Polski, znajdą się m.in.: biegi na 100, 200, 400 metrów, sztafeta, bieg przez płotki, skok w dal, skok o tyczce, rzut dyskiem, młotem i oszczepem oraz chód na 20 km, w którym uczestniczyć będą również sportowcy zza granicy.Wśród sportowców, którzy odwiedzą w czerwcu Bielsko-Białą, kibice zobaczą takie sławy, jak: Monika Pyrek, Anna Rogowska, Tomasz Majewski, Szymon Ziółkowski, Piotr Małachowski oraz Paweł Wojciechowski.

 

Ostateczne kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich

 

Tegoroczne zawody będą nie tylko walką o tytuł mistrza Polski, ale również ostatnią szansą na kwalifikację do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy w Helsinkach oraz na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

 

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się 15 czerwca na stadionie lekkoatletycznym „Sprint” przy ulicy Jaworzańskiej w Bielsku-Białej o godzinie 16.00. Więcej informacji znaleźć można na stronie PZLA http://www.pzla.pl/ oraz na stronie bielskiego klubu sportowego http://www.sprint.bielsko.pl.

 

Ostatniego dnia zawodów przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami skierowany do publiczności. Dzieci i młodzież do lat 18 zapewniony mają bezpłatny wstęp na mistrzostwa.