Hi-tec Mountain Tour – cykl biegów górskich

15 czerwiec 2012

Hi-tec Mountain Tour – cykl biegów górskich

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, Bieg o Złote Kierpce oraz Puchar IGOSPORT to zawody wchodzące w skład Biegów Górskich Hi-Tec Mountain Tour. Miło nam poinformować, że sponsorem tytularnym imprezy jest marka Hi-Tec. Głównym organizatorem podbeskidzkich zmagań są natomiast Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport oraz firma IGOSPORT.

 

Bielsko-Biała, Szczyrk i Wilkowice

 

Pierwszymi zawodami z cyklu będą Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie, które odbędą się 16 czerwca w Bielsku-Białej. Zawodnicy wyruszą na trasę o długości 5,7 kilometra rozciągniętą pomiędzy miasteczkiem rowerowym położonym na bielskich Błoniach a szczytem Szczyndzielni. 

 

Drugim etapem cyklu jest Bieg o Złote Kierpce odbywający się w Szczyrku na dystansie 7 kilometrów. Start biegu znajdzie się przy COS Skrzyczne, natomiast jego meta w schronisku na Skrzycznem na wysokości 1257 m. n. p. m.

 

Ostatnim i jednocześnie najdłuższym biegiem będzie Puchar IGOSPORTU. Trasa o długości 8,2 kilometra swój start będzie mieć w Bielsku-Białej przy Centrum Handlowym Gemini Park, meta ustawiona zostanie na szczycie Magurki Wilkowickiej, na wysokości 909 m. n. p. m.

 

Współzawodnictwo i cenne nagrody

 

Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w poszczególnych biegach, jak i całych zawodach. Nagrody zostaną przyznane w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

 

Dla najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii przygotowane są nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy uczestniczyć będą w losowaniu nagród dodatkowych, m. in. zegarków wyposażonych w system GPS. Oprócz tego wszyscy zawodnicy mogą liczyć na numer startowy, upominek, medal oraz posiłek i napój izotoniczny regenerujący siły. W zawodach udział wziąć mogą osoby, które ukończyły 16 lat, legitymujące się dobrym stanem zdrowia.

 

Zgłoszenia do cyklu można przesyłać przy pomocy formularza zamieszczonego na stronie www.igosport.pl, wysyłając e-maila na adres biuro@igosport.pl oraz poprzez osobiste zgłoszenie w sklepie IGOSPORT przy ulicy Górskiej 7 w Bielsku-Białej.