Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie już za nami!

29 czerwiec 2012

Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie już za nami!

23 czerwca mieliśmy okazję obserwować zmagania uczestników pierwszego Maratonu Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie. Zróżnicowana trasa oraz dystans ponad 42 kilometrów nie przeszkodził 116 biegaczom minąć linię mety. Miło nam poinformować, że marka Hi-Tec była jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Zróżnicowanie na starcie

Na start biegu zgłosili się nie tylko maratończycy, ale również biegacze specjalizujący się w krótszych dystansach oraz zawodnicy i zawodniczki Nordic Walking. Bieg Maratoński wygrał Viktor Starodubtsev z Ukrainy, osiągając czas 2:26:13. Drugim najszybszym okazał się Węgier Tamás Tóth, a jako trzeci linię mety przekroczył nasz rodak Bogdan Dziuba. Co również ważne, siódmym zawodnikiem i jednocześnie pierwszą kobietą na mecie była Katalin Farkas.

W czasie imprezy odbył się również bieg na 10 kilometrów. W kategorii OPEN wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Kamusiński z czasem 0:38:27, a wśród pań najlepsza okazała się Barbara Paczos osiągając czas 0:47:41. Zwycięzcy mogli liczyć na pamiątkowe puchary i statuetki. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali drobne upominki.

Popularyzacja aktywności

Celem Maratonu Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie było nie tylko propagowanie biegania, jako najprostszej i najpopularniejszej formy aktywności, ale również promowanie zdrowego stylu życia oraz samego Jeziora Tarnobrzeskiego.

Informacje na temat zawodów, pełna lista startowa oraz wyniki dostępne są na stronie internetowej.

foto: Ladislav Maras