Rowerowe święto w Bielsku-Białej

19 wrzesień 2012

Rowerowe święto w Bielsku-Białej

23 września zapraszamy miłośników dwóch kółek na Mistrzostwa Bielska-Białej  w kolarstwie górskim Murapol Cup 2012. Jednym ze sponsorów zawodów jest marka Hi-Tec.

 

Zawody Murapol Cup 2012 w formacie cross country skierowane są do całych rodzin i mają na celu popularyzację kolarstwa górskiego i górskich tras rowerowych. To również doskonała okazja by poznać nieznane dotąd ścieżki rowerowe w tym urokliwym zakątku Beskidów. Organizatorami zawodów na bielskich Błoniach są miasto Bielsko-Biała oraz BBOSiR.

 

Bielsko-Biała – rowerowa stolica Podbeskidzia

 

Areną rywalizacji sportowej będą kręte ścieżki specjalnie przygotowanych tras rowerowych na bielskich Błoniach. Trasy zostały dopasowane swoją trudnością do wieku i umiejętności poszczególnych grup startujących w zawodach. Znajdą się więc tutaj zarówno szutrowe, łatwe podjazdy oraz crossowe trasy zjazdowe wymagające wysokich umiejętności. Trasa swój początek ma na terenie podnóża Koziej Góry. Zawodnicy, w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania jedną lub więcej pętli o długości 5 kilometrów.

 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi pucharami. Kobiety i mężczyźni, którzy osiągną najlepsze wyniki w kategorii „Elita”, otrzymają również nagrody pieniężne.

 

Sportowe emocje dla najmłodszych

 

Najwcześniej sportowych emocji zasmakują najmłodsi – o godzinie 10 będą oni mogli wziąć udział w zawodach na specjalnie przygotowanym dla nich torze. Dla każdego młodego zawodnika organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

 

Zapisy możliwe są poprzez stronę internetową http://www.murapolcup2012.sts-timing.pl/index.php lub w biurze zawodów czynnym od 9:00 na terenach rekreacyjnych na Błoniach przy ul. Pocztowej.