Jubileuszowy V Maraton Beskidy

08 listopad 2012

Jubileuszowy V Maraton Beskidy

Już 10 listopada o godz. 10.00 wystartuje V Maraton Beskidy, impreza przeznaczona dla tych, którzy kochają góry i aktywność fizyczną. Do zmagań na świeżym powietrzu w pięknych okolicach zaprasza marka Hi-Tec, współorganizator zawodów.

Maraton rozpocznie się na stadionie GKS Radziechowy. Następnie jego trasa poprowadzi zawodników przez malownicze i obdarzone pięknymi krajobrazami miejscowości: Przybędzę, Ostre i Zimnik. Biegacze podczas 42,195 km drogi pokonają położony na wysokości 1257 m n.p.m. szczyt góry Skrzyczne. Później udadzą się także na Matyskę, gdzie będą mogli podziwiać unikalne stacje Drogi Krzyżowej. Całe wydarzenie ubarwi Rekonstrukcyjna Grupa Zbójników Beskidzkich, po drodze przewidziane są również występy kapel góralskich i orkiestr regionalnych. Spotkanie uzupełnią ponadto pokazy i wspomnienia uczestników zagranicznych rajdów.

Mnóstwo nagród - mnóstwo zawodników

Dla tegorocznych zawodników przygotowane są specjalne nagrody. Oprócz medali, zdjęć i dyplomów otrzymają także Kłóbuki Zbójnickie – dawne nakrycia głowy góralskich rozbójników. Obecność w tym roku zapowiedzieli nie tylko zawodnicy z Polski, ale z także z Czech, Słowacji i Litwy. Dla każdego biegacza organizatorzy przewidują także ciepły posiłek.

Aktywność fizyczna na pierwszym miejscu

Maraton wzbogaci również IV Rajd Nordic Walking, który wystartuje o godz. 8.00 tego samego dnia. Natomiast 9 listopada można wziąć udział w innych zawodach, rusza wtedy Cross Podwieczorkowy. Rozpocznie się on o godz. 16.00 przy I stacji Drogi Krzyżowej i powiedzie na szczyt Matyski, a później aż do mety pod Domem Ludowym w Radziechowach.

Radziechowski Maraton Beskidy został wyróżniony w plebiscycie portalu Maratony Polskie nie tylko trzecim miejscem w kategorii Maratony Kameralne, lecz także wybrano go najlepszym śląskim wydarzeniem tego typu.

Dodatkowe informacje w biurze zawodów w Domu Ludowym w Radziechowach, przy ul. św. Marcina 23 lub na stronie internetowej http://www.maratonbeskidy.pl/

zdjęcie: www.maratonbeskidy.pl