Wielki sukces Magdy Konior

23 listopad 2012

Magdalena Konior, bielska sztangistka, trenująca pod okiem Stanisława Mirochy, zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy (6-7.10.2012). Obecna mistrzyni osiągnęła najlepszy wynik w swojej karierze: 98 kg. Ustanowiła tym samym nowy rekord Polski, została również uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Mistrzyni szybkiej kariery

Chociaż zawodowe uprawianie sportu rozpoczęła dopiero w 2006 r., Magdalena Konior ma już na swoim koncie wiele sukcesów, w tym kilkukrotny rekord Polski i liczne zwycięstwa w zawodach. Niedawno zdobyła 3 miejsce na międzynarodowym turnieju we Wrocławiu „Srebrna Sztanga”, który odbywał się w październiku 2012 r. Ponadto 10 listopada 2012 r. wywalczyła w tym mieście również brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych.

Walcząc z przeciwnościami losu

O najbliższych celach sportowych Magdy mówi trener Stanisław Mirocha: - W planach mamy przekroczenie bariery 100 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii wagowej do 60 kg na liczących się zawodach, opatrzonych certyfikatem światowej organizacji IPC. Następnie popracujemy nad kwalifikacją na Mistrzostwa Europy w Rosji, co jest teraz najważniejszym celem sportowym Magdy. W latach następnych zamierza ona jednak powalczyć również o medal mistrzostw świata i medal olimpijski.

Sztangistka nie ogranicza swojej działalności tylko do sportu. Magda udziela się także na spotkaniach organizowanych dla niepełnosprawnych, daje przykład podejmowania aktywności ruchowej mimo przeciwności losu. Jej kariera przecież też zaczynała się od zwykłej rekreacji. Sztangistka zachęca nie tylko do uprawiania sportu, lecz także do podejmowania pracy zawodowej przez niepełnosprawnych.

Hi-Tec, sponsor Magdaleny Konior, serdecznie gratuluje sukcesów i życzy dalszych udanych występów.