Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

24 kwiecień 2013

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

W weekend 10-12 maja w samym sercu Karkonoszy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. W zawodach weźmie udział 119 kobiet i 219 mężczyzn, reprezentujących 50 uczelni z całego kraju. Jednym ze sponsorów nagród jest marka Hi-Tec. 

Trasa Mai Włoszczowskiej

Mistrzostwa po raz pierwszy zostaną rozegrane w Jeleniej Górze, w Parku Paulinum i na pobliskich pagórkach. Trasa o długości 4,1 km jest nadzwyczaj ciekawa i jednocześnie bardzo wymagająca. Wyścig główny, który odbędzie się w niedzielę, poprzedzony zostanie rundą rozjazdową o długości 1 km. Od kilku lat w tym samym miejscu organizowany jest wyścig rowerowy sygnowany imieniem i nazwiskiem Mai Włoszczowskiej.

Harmonogram mistrzostw 

Już w piątek od godziny12:00 trasa będzie oznakowana i dzięki temu zawodnicy będą mogli intensywnie trenować. Uroczyste otwarcie mistrzostw nastąpi w sobotę o godzinie 9:30. Tego dnia rozegrane zostaną wyścigi indywidualne na czas. Jako pierwsze na linii startu pojawią się panie, następnie mężczyźni, a po południu zmierzą się m.in trenerzy i sponsorzy tej popularnej wśród studentów imprezy sportowej. W niedzielę rozegrany zostanie wyścig główny ze startu wspólnego.  

Wręczenie nagród najlepszym kolarzom zaplanowane jest na niedzielę około godziny 15:00.