Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie

18 czerwiec 2013

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie

W dniach 4-7 lipca w Żerkowie w województwie wielkopolskim odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Miłośnicy dwóch kółek i dobrej zabawy nie mogą ominąć tego wydarzenia. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów imprezy.

Maraton dla każdego 

Podczas tego rowerowego święta o puchary będą walczyli w swoich kategoriach nie tylko zawodowcy, tacy jak Maja Włoszczowska, Paula Gorycka czy Marek Konwa, ale także wszyscy amatorzy, którzy po prostu kochają jazdę na rowerze. Ci drudzy będą mogli wziąć udział w otwartym maratonie rowerowym na jednym z dwóch dystansów, krótszym i łatwiejszym albo dłuższym i trudniejszym. Trasa będzie wiodła przez przepiękne tereny Szwajcarii Żerkowskiej. Dla każdego uczestnika przewidziano atrakcyjne nagrody. W otwartym maratonie swój udział zapowiedział m.in. Jacek Mejer „Mezo”.

W tym roku podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie po raz pierwszy w historii będzie można także oglądać zmagania kolarzy rywalizujących w bardzo ciekawej i niezwykle widowiskowej konkurencji XCE.

Mini Mistrzostwa dla najmłodszych 

W ramach Mistrzostw Polski w Żerkowie odbędą się Mini Mistrzostwa Polski, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Patronat nad zawodami objęła Akademia Młodego Kolarza, z którą marka Hi-Tec właśnie rozpoczęła współpracę.

Najmłodsi będą ze sobą rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: 3-5 lat, 6-8 lat, 9-10 lat oraz 11-12 lat. Organizatorzy zapewniają, że nie będzie przegranych, gdyż wszystkie dzieci, które wystartują w mistrzostwach, otrzymają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe medale.

Serdecznie zapraszamy do Żerkowa.