Bieg o Złote Kierpce z Hi-Tec

07 sierpień 2013

Bieg o Złote Kierpce z Hi-Tec

Niedziela 4 sierpnia w Szczyrku upłynęła pod znakiem aktywności oraz biegów górskich. Przed południem spod skoczni Skalite ruszył Bieg o Złote Kierpce. Marka Hi-Tec była jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Promocja biegów górskich

Bieg o Złote Kierpce to impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegów górskich w Polsce oraz zdrowego, aktywnego trybu życia. Uczestnicy mieli także okazję poznać atrakcje Szczyrku oraz walory turystyczne Beskidu Śląskiego. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Szczyrk oraz Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport.

Piękna trasa

Zainteresowanie imprezą było bardzo duże - na starcie stawiło się 137 osób (biegaczy górskich i miłośników nordic walking). Zawodnicy ruszyli o godzinie 11 spod skoczni Skalite. Do pokonania mieli ponad 6 km. Słońce mocno przygrzewało. Trasa prowadziła przez alejkę spacerową nad Żylicą, szlak zielony, Halę Jaworzyńską i szlak czerwony. Na metę, która czekała na szczycie Skrzycznego na wysokości 1257 m n.p.m., dobiegli prawie wszyscy (z wyjątkiem jednej osoby). 

Zdrowe ciało i niezłomny duch

Zwycięzca, którym okazał się organizator imprezy, Jarosław Gniewek ze Stowarzyszenia UBS, na metę dobiegł z czasem 39 minut 30 sekund. W grupie kobiet najlepsza była Dominika Wiśniewska-Ulfik z czasem 43 minuty 21 sekund. Mistrzem marszu został z kolei Bartłomiej Skowron.

Zawodnicy wykazali się nie tylko znakomitą formą, ale też hartem ducha. Najstarszy mężczyzna biorący udział w biegu miał 74 lata i zajął 7. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Nagrody i loteria

Na najlepszych zawodników w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn oraz tych, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, czekały nagrody rzeczowe ufundowane przez markę Hi-Tec. Każdy uczestnik biegu miał zapewniony gorący posiłek i napoje, baton energetyczny oraz pas biodrowy na żele energetyczne i numer startowy. Co więcej, po dekoracji najlepszych uczestników biegu oraz marszu odbyła się specjalna loteria fantowa.

Dodatkowe atrakcje

Sportowym emocjom towarzyszyły niespodzianki i kulturalne atrakcje. Na zmęczonych zawodników czekał namiot, w którym wsparcie i porady oferowali masażyści oraz specjaliści w dziedzinie żywienia sportowców. W związku z kończącym się Tygodniem Kultury Beskidzkiej, można było posłuchać również muzyki góralskich kapel. Pozytywnej energii tego dnia z całą pewnością nie brakowało!