II ultramaraton górski B160NR za nami

01 październik 2013

II ultramaraton górski B160NR za nami

II ultramaraton górski Beskidu Śląskiego i Pogórza Cieszyńskiego już za nami. Z piękną, ale bardzo wymagającą trasą zmierzyło się 25 zawodników. Marka Hi-Tec nie mogła ominąć tego niezwykłego wydarzenia!

 Jesienna edycja

 Jesienna edycja biegu górskiego Beskidzka 160 Na Raty odbyła się 21 września w Goleszowie. Na zawodników, którym niestraszne było całodniowe bieganie, czekała malownicza trasa prowadząca po oznaczonych, turystycznych szlakach Pogórza Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego. I oczywiście mnóstwo sportowych emocji.

 25 zawodników

 Na trasę długą (80 km) zdecydowało się 9 zawodników, w tym jedna kobieta. Trasę krótszą (50 km) wybrało 16 osób, w tym 3 panie. Obie grupy wyruszyły z góry Chełm, by po kilku czy nawet kilkunastu godzinach biegów znów na nią powrócić. Na trasie zawodników wspierali i dopingowali członkowie rodzin oraz znajomi.

 Ponad 9 godzin biegu

 Trasę długą najszybciej, bo w 9 godzin i 10 minut, pokonał Maciej Więcek i to on zgromadził na swoim koncie 200 punktów. W grupie osób startujących na odcinku 50 km najlepszy okazał się Lucjan Pawlas z czasem 5 godzin 41 minut.

Sportowe emocje

Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała, pozytywnej energii i silnej woli zawodnikom nie zabrakło. Mogli być dumni ze swojej niesamowitej kondycji i cieszyć się z nagród, które ufundowała m.in. nasza marka.  

foto: Przemysław Sikora