12-godzinny bieg z marką Hi-Tec

14 marzec 2014

12-godzinny bieg z marką Hi-Tec

W sobotę 15 marca w Brennej obędzie się międzynarodowy bieg ultra „Górska Pętla UBS 12:12”. Zawodników czeka 12 godzin biegu po zamkniętej i oznaczonej pętli wokół szczytu Stary Groń. Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

12 godzin i 12 kilometrów

Impreza organizowana przez Ultra Beskid Sport oraz Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna skierowana jest do miłośników biegów długodystansowych. Uczestniczą w niej nie tylko biegacze z Polski, ale też z Czech i Słowacji. Zawodnicy tradycyjnie wystartują o godzinie 12:12, a swoje biegowe zmagania zakończą po 12 godzinach. Trasa biegu, choć ciekawa i bogata w piękne widoki, nie jest łatwa, bowiem prowadzi po 12-kilometrowej pętli górskiej wokół szczytu Stary Groń: od Hotelu Kotarz, przez most na Brennicy, dolinę Hołcyna i Horzelicę aż do miejsca startu. Zadaniem uczestników jest pokonanie jak największej liczby pętli w wyznaczonym przez organizatorów limicie 12 godzin.

Indywidualnie lub w parze

W biegu można wystartować indywidualnie lub w sztafecie. Biegacze startujący parami mogą się zmieniać na trasie, ale by zostać sklasyfikowanym, każdy z nich musi przebiec co najmniej jedną pełną pętlę. Klasyfikacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach: indywidualnej i sztafetowej. Ponadto sztafety będą podzielone na trzy grupy: męskie, damskie i mieszane.

Na zawodników czeka nie tylko wspaniała sportowa atmosfera, rywalizacja z najlepszymi biegaczami utra i walka z własnymi słabościami, ale także medale, trofea i nagrody, ufundowane m.in. przez Hi-Tec.