Hi-Tec sponsorem biegu „Beskidzka 160 na Raty”

15 kwiecień 2014

Hi-Tec sponsorem biegu „Beskidzka 160 na Raty”

W sobotę 26 kwietnia odbędzie się wiosenna edycja B160NR. Na wszystkich miłośników biegania i gór czeka całodniowa przygoda, sportowe emocje i piękne widoki. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Bieganie na raty

Beskidzka 160 na Raty to etapowy bieg górski, którego trasa przebiega po szlakach i drogach Pogórza Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego. Impreza, zgodnie z nazwą, organizowana jest „na raty”. Edycja wiosenna odbywa się w kwietniu, a jesienna we wrześniu. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: główny (ok. 80 km) i krótki (ok. 50 km). Klasyfikacja zawodów uwzględnia zarówno obie edycje razem, jak i każdą edycję z osobna.

Wymagające podbiegi

Sobotni bieg wystartuje z góry Chełm w Goleszowie i będzie rozgrywany równocześnie na dwóch dystansach. Trasa jest dość wymagająca, nie tylko ze względu na długość, ale i charakter terenu. W większości będzie ona prowadzić po turystycznych szlakach Beskidu Śląskiego i Pogórza Cieszyńskiego, a dokładnie przez Ustroń Polanę - Czantorię - Kiczory - Kubalonkę - Baranią Górę - Salmopol - Orłową - Ustroń Polanę. Na zawodników czeka zatem sporo podbiegów, ale i bajecznych widoków.

Wyposażenie obowiązkowe

Każdy zawodnik musi posiadać odpowiednie wyposażenie: numer startowy, telefon komórkowy, dowód osobisty lub paszport, koc ratunkowy, plecak lub pas biegowy, bidon o pojemności 1 litra oraz latarkę. Na szlaku może się także przydać kurtka przeciwdeszczowa, apteczka i mapa Beskidu Śląskiego.

Punkty kontrolne i z żywieniem

Na trasie będą znajdowały się punkty odżywcze oraz stałe i lotne punkty kontrolne. W pierwszych zawodnicy będą mogli podładować akumulatory, w drugich muszą zebrać potwierdzenia obecności od sędziów. 

Dla kobiet i mężczyzn

Rywalizacja będzie prowadzona z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz wiek uczestnika.

K1 i M1 – Senior 18 – 39 lat (ur. 1995 - 1974)
K2 i M2 – Masters 40 – 59 lat (ur. 1973 - 1954)
K3 i M3 – Weteran 60 i więcej (ur. przed 1954). 

Serdecznie zapraszamy!