Hi-Tec sponsorem FORTUNA Biegu

17 kwiecień 2014

Hi-Tec sponsorem FORTUNA Biegu

W niedzielę 27 kwietnia już po raz szósty odbędzie się Cieszyński FORTUNA Bieg. W ubiegłym roku wystartowało w nim aż 600 osób. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów wydarzenia.

Bieg, który integruje

FORTUNA Bieg jest organizowany w celu integracji społeczności dwóch przygranicznych miast: Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Zawodnicy do pokonania mają trasę o długości 10 km, która przebiega m.in. przez dwa mosty graniczne. Uczestnicy wystartują z al. Jana Łyska. Meta będzie na nich czekała na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Limit czasu to 75 minut.

Nagrody dla najlepszych

Na sześciu pierwszych zawodników i sześć pierwszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej czekają nagrody pieniężne, a na trzech najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych – nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez markę Hi-Tec.

Impreza pucharowa

Cieszyńska impreza jest zaliczana do Pucharu Beskidów w biegach ulicznych i cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku wystartowało w niej 600 osób, o kilkadziesiąt więcej niż w latach poprzednich. Patronat nad wydarzeniem sprawują Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Czeskiego Cieszyna.