Biegnij razem z Fiatem

13 maj 2014

Biegnij razem z Fiatem

W niedzielę 18 maja w Bielsku-Białej odbędzie się XXII Bieg Fiata. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest marka Hi-Tec.

Bieg Fiata to impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku wzięło w niej udział prawie 1000 osób. Biegowi głównemu towarzyszy bieg młodzieżowy oraz cztery dodatkowe klasyfikacje: III Mistrzostw Polski w Biegu na 10 km, XVI Mistrzostw Polski Lekarzy na 10 km, Biegu Policjantów oraz Pucharu Beskidów w Biegach Ulicznych.

Bieg główny rozgrywany jest na odcinku o długości 10 km. Trasa biegnie od bramy głównej FAP, ulicami Warszawską, 3 Maja, Zamkową, Partyzantów, Bystrzańską, Gen. Maczka, Leszczyńską, Sempołowskiej, PCK, Broniewskiego, Kierową aż do Placu Ratuszowego, gdzie będzie umiejscowiona meta. W rywalizacji mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców) i posiadają aktualne badania lekarskie. Start biegu głównego połączony jest ze startem zawodników na wózkach i startem biegu młodzieżowego. Trasa zawodów dla uczestników w wieku od 12 do 16 lat wynosi 3 km.

 Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn będą prowadzone klasyfikacje dodatkowe i wiekowe. Dla pierwszego tysiąca biegaczy, którzy przekroczą linię mety, przewidziane są medale. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach otrzymają upominki od sponsorów, m.in. od marki Hi-Tec.

Serdecznie zapraszamy w niedzielny poranek na linię startu oraz do kibicowania biegaczom.

foto: www.biegfiata.pl