Wiosenna edycja B160 NR za nami

27 maj 2014

W ostatni weekend kwietnia odbyła się pierwsza „rata” biegu górskiego B160NR. Zawodnicy musieli zmierzyć się z trudną trasą i deszczową pogodą, ale pozytywnej energii nikomu nie brakowało.

130 zawodników

Na starcie wiosennej edycji Beskidzkiej 160 na Raty stanęło 130 zawodników. Do pokonania mieli 45 lub 85 km. Trasa była urozmaicona, z licznymi podbiegami. Niewątpliwe utrudnienie stanowił deszcz, który sprawiał, że nawierzchnia miejscami była śliska.

Najlepsi z najlepszych

Nie wszystkim zawodnikom udało się dotrzeć na metę. Część osób, m.in. wskutek kontuzji, wycofała się na wcześniejszych kilometrach. Krótszy dystans ukończyło 67 osób, a mordercze 85 km – 40 śmiałków. W grupie pierwszej najlepsi byli Michał Łukaszuk z czasem 4:42, Andrzej Juraszek i Artur Ferens (obaj po 4:51). Wśród długodystansowców triumfował Maciej Więcek (10:06), który pokonał Wojciecha Probsta (10:10) oraz Tomasza Kołdra i Konrada Ciuraszkiewicza (obaj z czasem 10:12).