Wielki squashowy event na Śląsku z marką Hi-Tec

26 sierpień 2014

Wielki squashowy event na Śląsku z marką Hi-Tec

W czwartek 28 sierpnia na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej pojawi się, unikatowy w skali kraju, szklany kort do squasha. Na obiekcie rozegrane zostaną mecze pomiędzy czołowymi zawodnikami z Polski i z zagranicy. Wydarzeniu, które sponsoruje m.in. marka Hi-Tec, będzie towarzyszył również turniej squasha rozgrywany na kortach Modelarni. 

Bezpłatnie i pod okiem trenera 

Szklany kort z trybuną na ok. 100 widzów na Śląsku pojawi się po raz pierwszy. Do tej pory był on ustawiany zaledwie kilka razy i to wyłącznie w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Od piątku do niedzieli od godziny 10:00 do późnych godzin popołudniowych z kortu nieodpłatnie będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany mieszkaniec stolicy Podbeskidzia. Osobom, które nigdy wcześniej nie próbowały swych sił w tej dyscyplinie, rad udzielą trenerzy z klubu squasha Modelarnia.

Mecze najlepszych zawodników

Główną atrakcją akcji będzie drużynowy pojedynek Polska kontra Reszta Świata. W polskim zespole wystąpią czołowi zawodnicy kadry narodowej: Łukasz Stachowski, Przemek Atras i Julian Kischel. Ich przeciwnikami będą: Domagoj Spoljar (Mistrz Chorwacji 2014), Daniel Poleschuk (Mistrz Izraela 2014) oraz Pavel Sladecek (Mistrz Czech 2009). W ciągu 3 dni rozegrają oni 9 meczów, a o zwycięstwie zadecyduje suma indywidualnych zwycięstw wszystkich członków drużyny. Mecze będą rozgrywane od czwartku do soboty w godzinach od 19:00 do 22:00.

Turniej pod patronatem PFS

To jednak nie wszystko. W ramach eventu na kortach Modelarni odbędzie się turniej rangi B+ dla polskich zawodników. Zostanie on rozegrany w kategorii seniorskiej (OPEN) i juniorskiej (BU13) i będzie wliczany do rankingu ogólnopolskiego PFS. Finał turnieju, w którym weźmie udział czołówka graczy z całej Polski, odbędzie się na szklanym korcie na placu Chrobrego w sobotę ok. godziny 19:00.

Ceremonia zamknięcia

Ceremonia otwarcia odbędzie się w czwartek 28 sierpnia o godzinie 18:00 na placu Chrobrego, a zakończenie turnieju i ceremonia wręczenia nagród w sobotę ok. godziny 22:00. Mieszkańcy będą mogli korzystać z kortu do godziny 14:00 w niedzielę.

Serdecznie zapraszamy!