Emocje na Maratonie Beskidy i Rajdzie Nordic Walking

20 październik 2014

Emocje na Maratonie Beskidy i Rajdzie Nordic Walking

Piękne widoki, wymagająca górska trasa, sportowe emocje i niezapomniane wrażenia – to esencja Maratonu Beskidy i towarzyszącego mu Rajdu Nordic Walking. Impreza, będąca częścią Europacup, odbędzie się 8 listopada w Radziechowach. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Przez Golgotę Beskidów

Maraton Beskidy i Rajd Nordic Walking zostaną rozegrane na malowniczych trasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Zawodnicy wystartują ze stadionu GKS w Radziechowach: biegacze o godzinie 10:00, osoby, które zdecydowały się na marsz – dwie godziny wcześniej. Zarówno pierwsza, jak i druga grupa do pokonania będzie miała 42 km i 195 m. Trasa poprowadzi przez Skrzyczne (1 257 m) i Golgotę Beskidów (610 m), a w rywalizacji oprócz zawodników z Polski wezmą udział goście z Litwy, Ukrainy, Czech, Słowacji, Kanady oraz Niemiec.

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekała góralska herbata, kiełbaska oraz muzyka w wykonaniu kapeli regionalnej. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe i puchary. 

Maraton Beskidy w Europacup

Maraton Beskidy w tym roku po raz pierwszy zostanie rozegrany jako część Europacup – Międzynarodowego Pucharu Maratonów Górskich. W skład tej prestiżowej imprezy wchodzą 4 maratony górskie odbywające się w 3 krajach: w Polsce, w Czechach i na Słowacji.

Najlepszy maraton górski

Maraton Beskidy to impreza, która każdego roku przyciąga setki zawodników z Polski i zagranicy. Nic zatem dziwnego, że na swoim koncie ma liczne wyróżnienia, m.in Złotą Kozicę za Najlepszy Maraton Górski w Polsce i tytuł Najlepszego Maratonu na Śląsku. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje posłanka Małgorzata Pępek. 

Serdecznie zapraszamy.

foto: organizator