Enduro Trails z marką Hi-Tec

10 październik 2014

Enduro Trails z marką Hi-Tec

W najbliższa sobotę 11 października w Bielsku-Białej odbędzie się druga edycja Enduro Trails. Impreza z pewnością będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników przemierzania górskich szlaków na dwóch kółkach. Marka Hi-Tec jest sponsorem tego wydarzenia.

Cztery odcinki specjalne

Na zawodników czeka urokliwa trasa wiodąca przez tereny, które dotychczas były zupełnie niewykorzystane jeśli chodzi o turystykę rowerową. Organizatorzy imprezy wyznaczyli ją przy współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. 

Zawodnicy wystartują z Błoni i ruszą w kierunku Koziej Górki. Następnie pojadą zboczami Szyndzielni, Cubernioka i Dębowca. Po drodze czekają na nich 4 odcinki specjalne, na których przy pomocy homologowanych fotokomórek mierzony będzie czas. W przeciwieństwie do dłuższych odcinków dojazdowych będą one o wiele bardziej wymagające pod względem technicznym. W sumie zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 30 km.

Dla kobiet i mężczyzn

W Enduro Trails wygrywa osoba, która uzyska najkrótszy sumaryczny czas na odcinkach specjalnych. Nagrody będą przyznawane w 3 kategoriach:

- kobiety

- seniorzy, czyli mężczyźni do 40 roku życia,

- masters, czyli mężczyźni powyżej 40 roku życia.

Dla fanów gór i rowerów

Enduro Trails to zawody stworzone z myślą o tych, którzy kochają góry i rower. Ich charakter nawiązuje do źródeł kolarstwa górskiego, dla którego najważniejsze jest czerpanie przyjemności z eksploracji gór, mieszanie spokojnych przejażdżek, podczas których podziwia się piękno przyrody z szybkimi zjazdami po trudnych, wymagających odcinkach.

Emocji i niepowtarzalnego klimatu towarzyszącego kolarstwu górskiemu z pewnością nie zabraknie w sobotę. Serdecznie zapraszamy!