Śladami Generała Nila z marką Hi-Tec

09 październik 2014

Śladami Generała Nila z marką Hi-Tec

W nocy z 9 na 10 października odbędzie się III edycja ekstremalnego marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”. Impreza jest dedykowana miłośnikom marszobiegów w trudnym górskim terenie. Miło nam poinformować, że marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Od zmierzchu do świtu 

Zawodnicy wystartują z Suchej Polany o godzinie 17.56. Na pokonanie 50 km będą mieli kilkanaście godzin, a limit czasu upłynie wraz z wybiciem 6.51. Trasa marszu pobiegnie ogólnodostępnymi szlakami turystycznymi Beskidu Wyspowego i Makowskiego, przez miejsca związane z działalnością organizacji KEDYW. Na mecie na uczestników będzie czekał ciepły posiłek. Wręczenie nagród odbędzie się w samo południe w siedzibie Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie.

Bez odpoczynku

Marsz śladami gen. Nila jest wyzwaniem ekstremalnym nie tylko z powodu trudności trasy, odległości czy konieczności poruszania się w nocy. Zawodnicy są bowiem zdani całkowicie na siebie. Na trasie marszu nie będą czekały na nich żadne punkty odpoczynku, odżywiania czy odświeżania. 

Ku pamięci generała i partyzantów 

Celem imprezy jest uczczenie pamięci patrona Jednostki Wojskowej NIL, gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila, twórcy i dowódcy KEDYWU, bojownika o wolność Narodu Polskiego oraz żołnierzy zgrupowań partyzanckich, walczących w rejonie Beskidu Makowskiego. Bieg popularyzuje także służbę w jednostkach Wojsk Specjalnych. Za jego organizację odpowiadają Jednostka Wojskowa NIL oraz Wojskowe Stowarzyszenie „Kultura – Turystyka – Obronność”.