VI Bieg po serce Zbója Szczyrka za nami

08 lipiec 2015

VI Bieg po serce Zbója Szczyrka za nami

5 lipca urocze górskie miasteczko na południu Polski – Szczyrk zamieniło się w biegową stolicę naszego kraju. Chociaż było gorąco i z nieba lał się żar, na linii startu, która znajdowała się na Placu św. Jakuba, pojawiły się setki biegaczy. Co ważne, cała akcja odbyła się w niezwykle szczytnym celu.

Idea biegu jest prosta: trzeba przebiec (albo przejechać np. rowerem, na rolkach lub na wózku) jak największą liczbę okrążeń wyznaczonej trasy. Za każde okrążenie do charytatywnej puli trafia określona kwota, która następnie zostaje przekazana na wsparcie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Część pieniędzy otrzymują także lokalne instytucje pomagające potrzebującym.

 Tradycyjnie już biegowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji: występy kapeli góralskich, stoiska z lokalnymi wyrobami i produktami spożywczymi, a także prezentacje partnerów akcji. Wzorem lat ubiegłych, jednym ze sponsorów Biegu po serce Zbója Szczyrka była marka Hi-Tec. 

Jak widać było po uśmiechniętych twarzach uczestników i gości oraz zebranej puli pieniędzy, akcja w pełni się udała. Dlatego organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję imprezy.  

foto: organizator