Śladami gen. Nila z marką Hi-Tec

04 wrzesień 2015

Śladami gen. Nila z marką Hi-Tec

Wieczorem 10 września wystartuje IV edycja marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do światu”. Jest on skierowany do wszystkich miłośników Wojsk Specjalnych oraz ekstremalnych marszobiegów w trudnym terenie górskim. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Zawodnicy wyruszą z Myślenic o godzinie 18.59, czyli w momencie astronomicznego zachodu słońca. Do pokonania będą mieli 50 km. Trasa jest wymagająca, ale niezwykle malownicza, gdyż prowadzi szlakami turystycznymi Beskidu Makowskiego i Beskidu Wyspowego. Co jednak najważniejsze, wiedzie przez miejsca związane z działalnością organizacji KEDYW kierowanej przez gen. Nila.

Uczestnicy na pokonanie 50 km mają określoną ilość czasu. Kończy się on o świcie, a dokładnie o godzinie 6.07. Na trasie czekają na nich punkty kontrolne. Niewątpliwym utrudnieniem jest brak punktów odpoczynku, odżywiania i odświeżania oraz zakaz przyjmowania napojów i posiłków od osób trzecich.

Zgodnie z tradycją, przed rozpoczęciem marszu odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym walki partyzanckie II wojny światowej na Suchej Polanie. Z kolei po zawodach zaplanowano dekorację uczestników, którzy ukończyli marsz oraz wręczenie nagród dla najlepszych. Ich fundatorem jest m.in. marka Hi-Tec.